"כמו בפברואר": גשם ביום העצמאות

היום ומחר הטמפרטורות יעלו ויהיה חם ויבש, אך החל מיום שלישי, ערב יום הזיכרון, תורגש ירידה בטמפרטורות שיוסיפו לרדת ככל שנתקדם אל עבר חגיגות יום העצמאות. מערכת הגשם העיקרית צפויה מיום חמישי

גשם ביום העצמאות? (דינה פ)

מה נלבש ביום העצמאות - גופיה או סוודר? בעוד שהיום (ראשון) ומחר תחול עלייה בטמפרטורות ויהיה חם ויבש , בהמשך השבוע, לקראת חגיגות יום העצמאות - תורגש ירידה משמעותית בטמפרטורות ואף צפוי גשם שיאיים על המנגלים המסורתיים. היום יהיה נאה ונוח ותחול התחממות בעיקר בהרים ובמזרח הארץ. מחר יהיה חם ויבש בכל האזורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החום צפוי להישבר ביום שלישי, הטמפרטורות ירדו מעט וייעשה נוח יותר. ככל שנתקדם אל עבר פתיחת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ייעשה קריר יותר ואף צפוי אובך, אך לא גשם.

מומלץ להקדים את הפיקניקים (יונתן סינדל, פלאש 90)

המנגלים עלולים להירטב

בערב יום הזיכרון - יום שלישי - כבר תורגש ירידה ניכרת בטמפרטורות, אך השמיים עדיין יהיו נקיים ממשקעים. גם למחרת, ביום הזיכרון עצמו, יהיה קריר וללא גשם. 

ביום חמישי, יום העצמאות, הטמפרטורות יוסיפו לרדת, הרוח תתחזק ויחל לרדת גשם בעיקר בצפון הארץ משעות אחר הצהריים, מה שעלול לפגוע בתכניות של המוני הישראלים לצאת לטבע למנגל המסורתי.


קר מהרגיל על שפת הים (שלומי זיו)


לא ברור עדיין מה יהיה היקף הגשמים ועד כמה הם יתפשטו דרומה, אך ההמלצה היא להתחיל את הבילויים בחיק הטבע ביום העצמאות בשעה מוקדמת ולא להיגרר לשעות הערב. למי שמתכנן לבלות בים ולראות את המטס המסורתי של יום העצמאות כדאי לשקול מחדש את התכניות מפני שצפויות רוחות ויהיה קריר. לקראת סוף השבוע יתגבר הגשם.

בלילה שבין חמישי לשישי ייתכנו סופות רעמים מקומיות בצפון ובמרכז, ינשבו רוחות ערות ויהיה קר מהרגיל.

"מדובר במערכת נדירה ויוצאת דופן לחודש אפריל", הסביר פרופסור דני רוזנפלד מהמכון למדעי כדור הארץ של האוניברסיטה העברית, בשיחה עם חדשות 2 Online. "המערכת צפויה להיות גשומה וכל החוגגים צריכים להתכונן למזג אוויר כמו של חודש פברואר".