הגשם פסק: אלפים יצאו לטייל

על פי תנועת המבקרים באתרי הטבע והגנים נראה כי הישראלים המתינו בציפייה לתום הגשמים. בשעות הצהריים מזג האוויר התבהר ועשרות אלפים יצאו לדרכים. פעילות רבה נרשמה באתר החרמון, שאלפים פקדו אותו משעות הבוקר. בהמשך השבוע מזג האוויר צפוי להתחמם

שוב פעיל, אתר החרמון (רויטרס)

לאחר מספר ימים של גשם כבד, השמש האירה פנים ליום שבת אביבי במיוחד וגרמה לאלפי ישראלים לצאת ולטייל באתרי הטבע והגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתר החרמון שנסגר בימים האחרונים בשל השלג הכבד נפתח מחדש למבקרים. אלפי המטיילים לא יכלו להתאפק וצבאו על פתח האתר, דבר שגרם לפקקים משמעותיים בשעות הבוקר. בימים האחרונים עמל צוות האתר על פינוי השלגים ממגרש החניה ולפתיחת הצירים המובילים למקום. עד כה נרשמו 35 סנטימטרים של שלג שהצטברו ברכבל התחתון.

גם מפלס הכנרת ממשיך לזנק -  מרשות המים נמסר כי מאז החלה המערכת הנוכחית, עלה מפלס הכנרת ב-4 סנטימטרים נוספים. מפלס האגם עומד כעת על -210.67 ס"מ, וחסרים לו רק עוד 1.87 מ' עד למפלס המלא.

הנחלים גועשים גם בדרום (חדשות 2)
במהלך הבוקר עוד נמשך גשם מקומי קל בעיקר באזור הצפון אך הוא נפסק עד לשעות הצהריים. הטמפרטורות אמנם נשארו נמוכות לעונה אך הדבר לא הרתיע את עשרות האלפים שיצאו לצפות במפלי הצפון הגועשים.

מזג האוויר בהמשך השבוע צפוי להיות אביבי במיוחד - החל ממחר תורגש מגמת התחממות שתימשך אל תוך השבוע הבא. מזג האוויר צפוי להיות אידיאלי לטיולים במהלך הימים הקרובים.