קר - ואז מתחמם: גשמים וסופות רעמים בסוף השבוע, התחממות בשבוע הבא

היום ימשיך להיות חורפי וקר מהרגיל לעונה: גשמים יירדו מהצפון ועד לצפון הנגב וייחלשו בשעות הערב; החל מיום ראשון צפויה המגמה להתהפך וייעשה חם מהרגיל לעונה עם טמפרטורות גבוהות מהממוצע. אתר החרמון ייפתח ככל הנראה מחר

החורף עוד כאן, אבל לא להרבה זמן. היום צפוי עוד יום של גשם - משעות הבוקר ועד שעות אחר הצהריים צפויים לרדת גשמים חזקים מצפון הארץ ועד הדרום, עם חשש לשיטפונות ולהצפות באזור מדבר יהודה ובנגב. הגשמים ילוו בסופות רעמים ובברד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום ומחר ישררו טמפרטורות נמוכות ומזג האוויר יהיה קריר לעונה. לקראת שעות אחר הצהריים יתמעטו הגשמים וההפוגות בין הממטרים יהיו ארוכות יותר. בשעות הלילה הגשם צפוי להיחלש ולהיפסק כמעט לחלוטין. מחר בבוקר קיים סיכוי לטפטופים בצפון הארץ והטמפרטורות יישארו נמוכות יחסית לעונה. במקומות בהם תצא שמש, צפויה עלייה בטמפרטורות.

המגמה החורפית צפויה להתהפך בתחילת השבוע, אז תחל עלייה משמעותית בטמפרטורות וישרור מזג אוויר "אביבי". החל מיום ראשון תחול התחממות ניכרת שתימשך גם בשני. בשלישי כבר יהיה חם מהרגיל לעונה.

הצפות במרכז, שלג בחרמון

בחרמון ירדו ביממה האחרונה שלגים כבדים שהביאו לסגירת אתר החרמון למבקרים ולגולשים. 35 ס"מ של שלג כבר הצטברו ברכבל התחתון והאתר יישאר סגור גם במהלך היום. מנהל אתר החרמון שאול אוחנה מסר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי האתר צפוי להיפתח מחר, עם השיפור בתנאי מזג האוויר: "האתר סגור היום בשל מזג האוויר הסוער, אבל צוות האתר נערך לפתיחתו מחר והוא עסוק בפינוי מגרש החניה במקום וגם את הצירים והמסלולים המובילים לאתר".

הגשמים הכבדים שירדו אתמול גרמו להצפות רבות באזור השרון: בנתניה הוצפו כמה רחובות, מה שגרם לקושי לנהגים ולהולכי הרגל. "מדובר בכמויות גשמים שאנחנו לא רגילים אליהן כאן", אמרו בעיריית נתניה לחדשות 2 באינטרנט. "ההצפות נקודתיות, מערכת הניקוז פועלת כסדרה ואנו פועלים בשטח".

ההצפות בנתניה, אתמול (נמרוד שניר)
גם בחדרה דווח על מספר מוקדים בעיר שהוצפו, ביניהם גם רחוב חטיבת הנחל, שנסגר לתנועת כלי רכב. "ישנן מספר הצפות ברחובות נוספים, אך הכל בשליטה ובטיפול", הסביר איציק צור, מנכ"ל העירייה. "החלטנו לשחרר את הילדים בגנים בשכונת בית אליעזר ואנחנו עושים את זה בסבלנות ובלי היסטריה", הוסיף צור.

מהמשטרה נמסר אתמול כי הכניסה המזרחית לחדרה נחסמה בשל הצפה, בתוך העיר רחוב דוד שמעוני נסגר עקב בור שנפער בכביש. רחוב חטיבת הנח"ל סגור לשני הכיוונים. הנהגים מתבקשים להשתמש בנתיב התחבורה ברחוב חטיבת גולני. גם רחוב יצחק בן צבי נסגר עקב הצפה. בנוסף צומת חרות בכביש 4 נסגר לתנועה מצפון לדרום. הכביש בין אליכין לחדרה נחסם גם הוא לתנועה.

מרשות המים נמסר כי מאז החלה אתמול מערכת הגשם, עלה מפלס הכנרת ב-4 סנטימטרים נוספים. מפלס האגם עומד כעת על -210.67 ס"מ, וחסרים לו רק עוד 1.87 מ' עד למפלס המלא.

בהכנת הידיעה השתתף גיא ורון