הצפות בשרון - שלג בפסגות המרכז

החורף בשיאו: בנתניה מרגישים היטב את הגשם שהציף כבישים שלמים. "אלה כמויות גשמים שאנחנו לא רגילים אליהן", אומרים בעירייה. יישובים שונים בהרי המרכז התכסו בשלג

הטמפרטורות הנמוכות ומזג האוויר הסוער החזירו לביקור את המשקע המועדף על הישראלים: שכבה לבנה ודקה של שלג נערמה ביישובים אפרת, איתמר ובפסגות הגבוהות של הרי המרכז. בשרון הוצפו רחובות במי הגשמים הרבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחרמון השלג כבד הרבה יותר. 20 סנטימטרים של הפתיתים הלבנים נערמו מאז שעות הלילה. אתר החרמון נסגר למבקרים בשל הסופה, וערפל כבד פוקד את הגולן.

המערכת החורפית הנוכחית הביאה גם לגשמים רבים: מפלס הכינרת עלה ביממה האחרונה בארבעה סנטימטרים, והכינרת רחוקה 1.91 ס"מ מהקו האדום. הגשמים הובילו גם לעומסי תנועה כבדים ברחבי הארץ, וכבישים רבים במרכז נחסמו בעקבות הצפות. בעיריית תל אביב העלו את רמת ההיערכות לנזקי מזג האוויר לדרגה ב', זאת מחשש למפגעים שעלולים להיגרם מהגשמים העזים. מפלס המים בנחל איילון הזורם בסמוך לעורק התנועה המרכזי בעיר עומד על כשני מטרים מתחת לקו השיא. נכון לשעה זו, אין חשש שמיימי הנחל יציפו את נתיבי התנועה, ויגרמו לחסימתם.

הצפה בנתניה, הבוקר (נמרוד שניר)
בנתניה הוצפו כמה רחובות, מה שגרם לקושי לנהגים ולהולכי הרגל. "מדובר בכמויות גשמים שאנחנו לא רגילים אליהן כאן", אמרו בעיריית נתניה לחדשות 2 באינטרנט. "ההצפות נקודתיות, מערכת הניקוז פועלת כסדרה ואנו פועלים בשטח".

גם בחדרה דווח על מספר מוקדים בעיר שהוצפו, ביניהם גם רחוב חטיבת הנחל, שנסגר לתנועת כלי רכב. "ישנן מספר הצפות ברחובות נוספים, אך הכל בשליטה ובטיפול", הסביר איציק צור, מנכ"ל העירייה. "החלטנו לשחרר את הילדים בגנים בשכונת בית אליעזר ואנחנו עושים את זה בסבלנות ובלי היסטריה", הוסיף צור.

מהמשטרה נמסר בצהריים כי הכניסה המזרחית לחדרה נחסמה בשל הצפה, בתוך העיר רחוב דוד שמעוני נסגר עקב בור שנפער בכביש. רחוב חטיבת הנח"ל סגור לשני הכיוונים. הנהגים מתבקשים להשתמש בנתיב התחבורה ברחוב חטיבת גולני. גם רחוב יצחק בן צבי נסגר עקב הצפה. בנוסף צומת חרות בכביש 4 נסגר לתנועה מצפון לדרום. הכביש בין אליכין לחדרה נחסם גם הוא לתנועה.

בשעות הערב צפויה הפוגה מסוימת בגשמים, שירדו באופן מקומי באזורים שונים. בעקבות עוצמת הרוחות והגשם, עלולות להתרחש הצפות במקומות הנמוכים. מחר הגשמים ימשיכו לרדת מהצפון ועד להר הנגב אולם ייחלשו לקראת שעות אחר הצהריים. הטמפרטורות יישארו נמוכות לעונה.

נתניה מוצפת (אייל בזורה)

בשבת יהיה קר, עם גשם מקומי בעיקר בצפון. בדרום יהיה נאה ולמי שרוצה לצאת לטייל באזור מומלץ לצאת ולצפות במרבדים האדומים של הכלניות.