שני חולים מאושפזים במצב קשה לאחר שחלו ב"שפעת החזירים"

מבית החולים רמב"ם בחיפה נמסר כי מחלקה לטיפול נמרץ של בית החולים אושפז גבר בשנות ה-50 לחייו, שלקה במחלה והוא מאושפז במצב קשה כשהוא מונשם. בבית החולים סורוקה מאושפז בן 32 שסובל מקריסת מערכות לאחר שנדבק בנגיף, והוא בסכנת חיים

שפעת החזירים ממשיכה להתפשט: שני חולים מאושפזים במצב קשה בבית החולים "רמב"ם" בחיפה, ובבית החולים "סורוקה" שבבאר שבע - לאחר שנדבקו בנגיף שפעת החזירים. לפני יומיים אישה בת 28 מהדרום מתה מהמחלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ביממה האחרונה אושפז גבר בשנות ה-30 לחייו בבית החולים סורוקה, לאחר שלפני מספר ימים הוא הגיע לחדר המיון כשהוא סובל מתסמיני שפעת. מצבו של הגבר, שהתלונן על חום וכאבים, הידרדר במהלך הימים האחרונים, וכעת הוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ במצב קשה מורדם ומונשם. סכנה נשקפת לחייו.

מקרה נוסף אירע בבית החולים רמב"ם בחיפה, לשם הגיע גבר כבן 50, לאחר שאובחן כסובל משפעת החזירים. גם הוא אושפז במחלקת הטיפול הנמרץ תוך שהוא מצוי בבידוד.

על אף הדיווחים בימים האחרונים בנוגע ל"שובה" של שפעת החזירים, רופאים מעריכים כי עדיין לא מדובר במגיפה חריגה המצריכה היערכות מיוחדת. "על פי הסטטיסטיקה, מספר החולים הוא די דומה לזה שהתגלה בשנים הקודמות", הסביר נמרוד מימון, סגן מנהל בית החולים סורוקה. "אנשים שלקו בנגיף נדבקו באופן אקראי ללא כל קשר למיקומם, ובתזמון מקרי, איך על פי הידוע לא מדובר בהתפשטות יוצאת דופן".  

 בת 28 מתה משפעת החזירים

צעירה בת 28 מתה לפני יומיים בבית החולים סורוקה שבבאר-שבע בעקבות סיבוך של שפעת החזירים. החולה הגיעה לחדר המיון במצב של קריסת מערכות, ולאחר מספר ניסיונות החייאה נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

הטרגדיה הערב מצטרפת למותו של פעוט בן שלוש שהלך לעולמו לפני כשבועיים והיה הראשון שהכריע הנגיף בישראל. ביום שני שעבר הגיעו פרמדיקים של מד"א לבית משפחתו של התינוק, לאחר שהתקבלה קריאה על כך שנמצא במיטתו ללא דופק ונשימה במיטתו.

יום קודם לכן סבל התינוק, שלקה באוטיזם, מחום גוף גבוה. אנשי הצוות הרפואי ביצעו בו פעולות החייאה תוך כדי פינויו לבית החולים שניידר שבפתח תקווה, אך עם ההגעה נקבע מותו.

גופתו הפעוט הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר, שם אושש כי נגיף שפעת החזירים הוא שגרם למותו.