חיפה: בן 5 ערך "ניסוי" - ובלע מטבע

י' בן 5 מחיפה רצה לערוך ניסוי, הצמיד מגנט ללחיו והכניס מטבע לפיו. אבל אז, הכל השתבש והמטבע החליק לקיבתו. רק אחרי שבועיים של המתנה בביתו, בבית החולים רמב"ם חילצו את המטבע מקיבתו בהליך מוצלח. הרופא שטיפל בו: "ניסויים זה נחמד, אבל תחת השגחת מבוגר"

המטבע בגופו של הילד (רמב"ם)

לא לנסות בבית: ילד בן 5 מאזור חיפה הכניס לפיו מטבע של 10 אגורות כחלק מ"ניסוי" שניסה לערוך בביתו, אך לבסוף הוא בלע לא בכוונה את המטבע - מה שגרם לאשפוזו בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

י' הצמיד את המטבע ללחיו עם מגנט מהצד השני אך במהלך הפעולה המטבע החליק בגרונו ונתקע בקיבתו. לאחר מכן הוא הגיע להוריו ואמר להם כי "הניסוי כשל". מיד שהבחינו במה שקרה, הם לקחו אותו לאחת ממרפאות קופת חולים הקרובה לביתם, שם המליצו להם להמתין עד "שהטבע יעשה את שלו".

לאחר שבועיים של המתנה, ובעצת הרופא המטפל בילד, הוחלט להביא אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה - שם נערך לו טיפול שגרתי הנקרא גסטרוסקופיה. ההליך התבצע באמצעות הכנסת סיב אופטי עם מצלמה זעירה דרך הלוע, שאיתרה את המטבע וכך הוא נשלף בקלות. כמה שעות לאחר מכן, שוחרר י' לביתו, כשהוא חש בטוב.

"הסקרנות היא דבר טבעי כשמדובר בילדים, וניסויים מדעיים הם דבר נחמד, אבל רצוי שיבוצעו תחת השגחה של מבוגר", אמר פרופ' רון שאול, מנהל יחידת גסטרו ילדים ברמב"ם ומי שטיפל בי'. "אנו רואים מקרים רבים של ילדים המגיעים לבית החולים לאחר שבלעו עצמים זרים, ולא תמיד זה מסתיים באופן כזה".