ירידה בעומסים בבתי החולים

מחלות החורף ומצוקת המקום במערכת הבריאות נתנו בשבועיים האחרונים את אותותיהן בבתי החולים והביאו לתפוסות של מעל 130% בחלק מבתי החולים. הבוקר נרשמת הקלה מסוימת בעומס בכל רחבי הארץ, אך הירידה בכמות המטופלים היא בעיקר בחדרי המיון בעוד שבמחלקות הפנימיות עדיין שוכבים חולים במסדרונות

הקלה בעומס במיון; במחלקות החולים במסדרונ (חדשות 2)

אחרי מספר ימים בהם מחלקות בתי החולים ברחבי הארץ היו מלאות עד אפס מקום בשל מחלות החורף והחוסר הכללי במיטות ובצוותים רפואיים, היום נרשמת הקלה מסוימת בעומס המטופלים, אך עדיין - התפוסה ברוב בתי החולים עומדת על כ-100%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בבתי החולים רמב"ם ובני ציון בחיפה, בהם נרשמה אתמול התפוסה הגדולה ביותר, מדווחים הבוקר על ירידה בעומס בחדרי המיון. יחד עם זאת, המחלקות הפנימיות בשני בתי החולים נותרו עמוסות וחולים רבים עדיין נמצאים במסדרונות בשל המחסור במקום.

ברמב"ם העידו כי הבעיה העיקרית שנוצרת בעקבות העומס היא טיפול חסר בחולים מונשמים. השאיפה היא לשכן את המטופלים הללו במחלקות ייעודיות אך העומס אינו מאפשר זאת, וכך הם נשארים במחלקות שבהן יש פחות אנשי צוות מהרצוי.

גם בבתי החולים איכילוב ותל השומר במרכז, המצב השתפר לעומת אתמול. ועדיין, המחלקות הפנימיות בבתי החולים עומדות על תפוסה של 125% בעוד שהמיון פועל כרגיל ולא נרשם לחץ משמעותי. בבתי החולים מייחסים את ההקלה בעומס לכך שהציבור נשמע להנחיות בתקשורת ומקפיד להגיע קודם כל לרופא המשפחה ורק אז לבית החולים.

בבית החולים פוריה בטבריה עיקר העומס הבוקר נרשם במחלקות הילדים והטיפול הנמרץ. בבית החולים ברזילי באשקלון כל מחלקות בית החולים נמצאות בתפוסה מלאה ומספר מחלקות פנימיות התפוסה היא של 120%.

הסיבה לצפיפות הרבה שנוצרה בבתי החולים נעוצה בגל השפעת ומחלות החורף שגרמו לתחלואה גבוהה, כמו גם במצוקה הכללית במערכת הבריאות - מחסור במיטות. למרות זאת, במשרד הבריאות מבהירים כי הם לא קוראים לחולים להימנע מהגעה לחדרי המיון. "בכל חורף יש את אותם מראות של עומסים", אמרה עינב שימרון, דוברת משרד הבריאות.