עומס בבתי החולים: "להגיע רק במקרים דחופים"

גל מחלות החורף הביא לתפוסה של כ-120% בבתי חולים ברחבי הארץ והצפיפות בחדרי המיון הביאה בחלק מהם להעברת חולים למחלקות הפנימיות. בבתי החולים קוראים לציבור להגיע רק במקרים דחופים ובמשרד הבריאות מדגישים: "אנחנו מסייעים לווסת את העומס"

העומס החריג בבתי החולים בעקבות גל מחלות החורף נמשך גם הבוקר בשורה של מוסדות רפואיים ברחבי הארץ. בברזילי התפוסה עומד על 135% וגם באיכילוב יש שיעור תפוסה של כ-120% במחלקות הפנימיות. בבתי החולים קוראים לציבור להגיע רק במקרים דחופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צפיפות רבה מורגשת הבוקר בבית החולים, שם קוראים לציבור להימנע ככל האפשר מלהגיע לחדרי המיון העמוסים, ולפנות למוקדי קופות החולים. בבתי החולים ממליצים להגיע רק במקרים דחופים הדורשים פינוי באמצעות אמבולנס.

הסיבה לעומס הרב נעוצה בגל השפעת ומחלות החורף שגרמו לתחלואה גבוהה. למרות זאת, במשרד הבריאות מבהירים כי הם לא קוראים לחולים להימנע מהגעה לחדרי המיון. "בכל חורף יש את אותן מראות של עומסים", אמרה עינב שימרון, דוברת משרד הבריאות.

לדבריה, "אנחנו מסייעים ככל הניתן לבתי החולים. אנחנו מבקשים מצוותים של מד"א לפנות חולים לבתי חולים סמוכים ומווסתים את העומס בין בתי החולים השונים. העומסים משתנים כל הזמן לפי שעות מסוימות".

מטופלים מועברים מהמיון למחלקות

תפוסה של יותר מ-100% במחלקות הפנימיות (חדשות 2)

בבתי החולים רמב"ם ובני ציון בחיפה עמוס במיוחד. במהלך הלילה העביר צוות בית החולים רמב"ם את המטופלים שהגיעו לחדר המיון למחלקות שונות. אתמול אמרו בבית החולים לחדשות 2 באינטרנט כי שיעור התפוסה במחלקות הפנימיות עומד על 120%. "בחדר המיון מורגש עומס כבד מהרגיל ועשרות ממתינים בתור", הבהירו שם.

בבית החולים איכילוב בתל אביב עמוס מאוד - בעיקר במחלקות הפנימיות - בהן שיעור התפוסה עומד על כ-120%. בבית החולים בילינסון בפתח תקווה נרשם עומס קל וגם בבית החולים שיבא בתל השומר נרשם עומס, אך פחות מאתמול.