סוף הסערה: הגשם ייפסק בצהריים

החל משעות הצהריים הגשם שירד ללא הרף במהלך הימים האחרונים צפוי להיפסק והחל ממחר תחל מגמת התחממות. למרות התקרבות הסערה לסיומה, שלג רב נערם הלילה בפסגות הגליל והגולן. לימודים לא יתקיימו במספר בתי ספר בצפון ובדרום. כבישים רבים נותרו חסומים בעקבות השלגים והגשם

שלג במטולה, הלילה (חדשות 2)

אחרי ארבעה ימים גשומים ומושלגים במיוחד, הסערה החורפית צפויה לחלוף היום (ראשון) בשעות הצהריים. עם זאת, במהלך שעות הבוקר גשם צפוי להמשיך ולרדת - בעיקר באזור המרכז והדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום עדיין קיים חשש משיטפונות והצפות. מהצהריים הגשם צפוי להיפסק. בחרמון ובהרי הצפון קיים סיכוי לשלג קל.

מחר השמיים יתבהרו, הטמפרטורות יעלו, אך ימשיך להיות קר מהרגיל. בשעות הלילה ינשבו רוחות מזרחיות בצפון וקיים חשש לקרה במקומות המועדים. ביום שלישי בשעות הערב ייתכן גשם קל, וברביעי שוב תורגש ירידה קלה בטמפרטורות.

בעקבות הגשמים עלה מפלס הכנרת ב-2.5 ס"מ ביממה האחרונה. הבוקר המפלס עמד על 212.73- מטרים. בסך הכל עלה מפלס האגם ב-11 ס"מ מאז שבת שעברה.

גם היום לא יתקיימו לימודים בצפון ובכל יישובי ההר והגולן ושלג המשיך לרדת גם במהלך שעות הבוקר באזור. בלילה אף נערמו 10 סנטימטרים נוספים של שלג ברמת הגולן. בנוסף, לימודים לא יתקיימו במועצה האזורית תמר בשל מזג האוויר הסוער. 

רכב בצפת המושלגת, הלילה (חדשות 2)

כבישים רבים נותרו חסומים

שלג כבד ירד הלילה והבוקר גם בהרי הגליל - במלכיה, משגב מנרה וסאסא. בעקבות השלגים לא יתקיימו לימודים בבית ספר אביטל במרום גולן, בבית ספר פסגות ביראון ובמוסדות החינוך בסאסא. גם בעיריית צפת הוחלט לא לקיים את יום הלימודים הקרוב. ממשרד החינוך נמסר כי עקב תנאי מזג האוויר לא יתקיימו היום לימודים ברשויות הבאות: מ'גדל שאמס, מסעדה, בוקתע ובועיינה נוג'ידאת.

למרות התקרבות הסערה לסופה, כבישים רבים בצפון הארץ ובדרומה נותרו חסומים:

  • כביש 91 צומת השריון - צומת מסעדה
  • כביש 98 רמת מגשימים-מג'דל שאמס
  • כביש 99 קריית שמונה-מסעדה
  • כביש 959 צוק עורבים - צומת האמיר, וואסט
  • כביש 978 צומת האמיר, וואסט- צומת מסעדה
  • כביש 90 כפר יובל למטולה
  • כביש 90 קליה-עין בוקק
  • כביש 204 ירוחם - שדה בוקר
  • כביש234 גשר צאלים

ממשרד החינוך נמסר כי הורים המבקשים לקבל מידע אודות פעילות בתי הספר מתבקשים ליצור קשר עם המוקד העירוני בעיר מגוריהם. כמו כן, המשרד ירכז את המידע המדווח מהרשויות המקומיות ויעמיד לרשות הציבור מוקד טלפוני שמספרו 1-800250025. ניתן לקבל מידע גם באתר האינטרנט ובפייסבוק של המשרד.