החמות שהפכה לאחות: סבתא יילדה את כלתה

סבתא מנס ציונה נדהמה לקבל שיחת טלפון מכלתה בה בישרה לה שהיא כורעת ללדת. כמה דקות לאחר מכן, הגיעה לדירה של כלתה - וסייעה ליילד את נכדתה באמבטיה

החמות יילדה את נכדתה (רויטרס)

כל יולדת מפקידה את גורל תינוקה בידי אח או אחות מוסמכים, אלא שלרעות כוכבי בת ה-28 לא הייתה ברירה והיא נאלצה לסמוך על חמותה - שיילדה אותה. כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יום הבחירות החל באופן שגרתי עבור כוכבי, אלא שבאותו יום היא לא הייתה יכולה לבחור שתלד בביתה - ושמי שתופקד על התהליך המסובך תהיה חמותה, עדינה. לקראת שעות הערב ביום שלישי האחרון, הרגישה כוכבי צירי לידה חזקים והתכוונה להתפנות במהרה לבית החולים "קפלן" ברחובות. "הרגשתי ציר חזק ושהראש של התינוקת ממש יוצא החוצה. התקשרתי למד"א וגם לחמותי עדינה שגרה ליד", סיפרה כוכבי.

"אל תדאגי, אני אוציא את התינוקת"

לאחר שקיבלה את שיחת הטלפון המרגשת אך גם המלחיצה למדי, מיהרה עדינה לביתה של כלתה כדי לעזור לה. "אל תדאגי, תכרעי ברך ואני אוציא את התינוקת", אמרה מי שהתכוונה להפוך לסבתא בכוחות עצמה.

סבתא עדינה פינתה את כלתה לחדר האמבטיה, שם שכבה והחלה 'ללחוץ' כדי להוציא את התינוקת לאוויר העולם. כשכוחות מד"א הגיעו לדירה, הם הבחינו בסבתא מסייעת לכלתה ליילד את התינוקת, כשראשה כבר מבצבץ החוצה. "הדבר הראשון שראינו היה את היולדת - ואת חמותה כורעת בסמוך אליה, ושהן בעיצומו של התהליך", סיפרו הפראמדיקים שהגיעו לזירה.

אלא שהלידה שהתרחשה בדירה לא הייתה היחידה, כיוון שרעות נשאה ברחמה תאומות. כעבור שתי דקות, נולדה התינוקת הנוספת - הפעם ע"י הפרמדיקים. התינוקת, שנולדה בלידה מסובכת וללא נשימה, טופלה על ידם והועברה יחד עם האם ואחותה הטרייה לבית החולים להמשך טיפול ומעקב. בסוף השבוע חזרו האם והבנות הקטנות, מיה ויהלי, לביתן שבנס ציונה. "אני לא אשכח את החוויה הזו. בטוח שיהיה לי מה לספר להן כשיגדלו", סיפרה הסבתא המאושרת עדינה.