ט"ו בשבט: אלפים טיילו ונטעו

גם השנה חגגו אלפי מטיילים את מסורת ט"ו בשבט עם נטיעת עצים ביערות קק"ל ברחבי הארץ. שמש חורפית וטמפרטורות נעימות ליוו את החוגגים, אך לכבוד השתילים החדשים כבר הלילה הגשם חוזר - והשבוע הקרוב יהיה חורפי

מטיילים בגבעות הדרומיות של מודיעין, היום (החברה להגנת הטבע)

חוגגים את ט"ו בשבט בטבע: עשרות אלפי בני אדם הגיעו ביומיים האחרונים ליערות, לשמורות ולגנים ברחבי הארץ, כדי לטעת עצים ולציין את חג האילנות כמיטב המסורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקרן קיימת לישראל הציבו אתמול מטרה לטעת לא פחות ממיליון שתילים חדשים. הנטיעות נערכו ביערות ברחבי הארץ וימשכו גם מחר. לאירוע החג המרכזי, שנערך היום ביער בן שמן, הגיעו כ-5,000 בני אדם.

נוטעים ונהנים (חדשות 2)

גם החברה להגנת הטבע קיימה אירועי ט"ו בשבט במוקדים שונים ברחבי הארץ ובהם גבעות מודיעין, חיפה ואלון התבור, אליהם הגיעו לפחות עשרת אלפים מטיילים.

בקק"ל העשירו את המבקרים עם סיפורים על ההיסטוריה של חג האילנות, שתחילתו בשנת 1907. מסורת הנטיעות החלה עם ראשית ההתיישבות היהודית בארץ במטרה לפתח חקלאות עברית על אדמות שנרכשו. החג מצוין דווקא באמצע חודש שבט מכיוון שזהו הזמן המסמל את סיום תקופת שיא הגשמים, ולכן האדמה יכולה לקלטו בצורה טובה יותר שתילים צעירים.

הגשם חוזר

ט"ו בשבט השנה הגיע יחד עם מזג אוויר מסביר פנים לחוגגים שנהנו משמש חורפית ומטמפרטורות גבוהות מהרגיל בעונה. אך במיוחד לכבוד העצים הצעירים, עם סיום החגיגות ירדו הטמפרטורות ובשבוע הקרוב צפוי מזג אוויר חורפי וגשום.

כבר בשעות הקרובות יתרבו העננים ובמרבית אזורי הארץ יחל לרדת גשם קל שיימשך גם מחר בבוקר. במהלך יום ראשון תחול התקררות משמעותית, ובשני צפוי גשם מקומי, שיתגבר בשעות הערב המאוחרות. מזג האוויר בימים שלישי ורביעי יהיה חורפי, גשם יירד מהצפון ועד צפון הנגב ושלג יירד בחרמון.