בית החולים ברזילי: פגים נדבקו בחיידק אלים

חשש מהתפרצות חיידק קטלני בפגייה בביה"ח: החיידק נמצא אצל פג שמת לפני 10 ימים ממחלת מעיים ובדיקות העלו שתשעה פגים נוספים נדבקו. מבית החולים נמסר: "מדובר בנשאות בלבד ולא בהתפרצות מחלה פעילה ומסכנת"

הפג נפטר מחיידק מעיים. ארכיון (רויטרס)

במחלקת הפגים בבית החולים ברזילי באשקלון מבצעים בימים האחרונים פעולות מונעות נגד התפרצות חיידק אלים מסוג קלבסיאלה, העמיד לאנטיביוטיקה ונמצא כדרך קבע בגוף האדם באזור המעי הגס. לפני כעשרה ימים מת אחד הפגים שאושפז במחלקה מסיבה לא ידועה ובגופו נמצא בין היתר החיידק העמיד. לאחר בדיקה שנערכה במחלקה התגלה כי תשעה פגים נוספים נושאים את החיידק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפג היה מאושפז בבית החולים במצב מורכב לאחר שלקה במחלת מעיים קשה. במהלך האשפוז נמצא החיידק הקטלני בדמו ועקב כך החליט מנהל המחלקה, ד"ר שמואל צנגן, לבצע סקירה מקיפה בכלל הפגים המאושפזים במחלקה לבדיקת נוכחות החיידק.

בסריקה שנערכה נמצא כי תשעה מבין הפגים המאושפזים במחלקה נשאו את החיידק, שנמצא בצואתם. מבית החולים ברזילי נמסר כי הפגים הופרדו לטובת הימנעות מהדבקה נוספת בין הפגים ובין מטופלים אחרים.

כמו כן נמסר מבית החולים כי מדובר בנשאות למחלה בלבד ולא בהתפרצות מחלה פעילה המסכנת את הפגים. מנהל מחלקת הפגים ד"ר צנגן כינס את הורי התינוקות והסביר להם על הפעולות שנוקט הצוות למנוע את התפשטות המחלה.