כך תחיו חיים טובים וארוכים יותר

תוכנית כושר חדשה שיזם איגוד הקרדיולוגים והופצה בין רופאי קופות החולים מבטיחה: הקפדה על אימונים מסוגים שונים ובתדירות קבועה מסייעת למנוע התקפי לב ומשפרת את הבריאות. אימוני אירובי, כוח וגמישות מומלצים לאנשים בריאים בכל גיל, וגם לחולים וקשישים

כושר - המתכון לחיים ארוכים (רויטרס)

הדרך אל האושר מתחילה בכושר: תוכנית אימונים חדשה שהציג איגוד הקרדיולוגיים בישראל ומופצת בקופות החולים מגלה איך ניתן לחיות חיים טובים וארוכים יותר - כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טובי המומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל שקדו על תוכניות הכושר החדשניות, המפורטות בחוברת שאמורה להוביל את המיישמים את הכתוב בה כל הדרך אל ה"אושר". וכן, זה מצריך עבודה קשה, התמדה ואורך רוח.

המשותף לתוכניות הוא שהן מיועדות לכולם: צעירים, מבוגרים, קשישים ואפילו חולים כרוניים. הדגש ביוזמה החדשה הוא שלכושר אין גבולות וההמלצה היא להתחיל ולעסוק בו בכל גיל וגם לאחר "משברים" בריאותיים כמו התקף לב או אירוע מוחי.

אימוני אירובי, כוח וטאי-צ'י

לאנשים בריאים עד גיל 65 מומלץ לערוך אימון אירובי בעוצמה בינונית בין 30 ל-60 דקות, חמש פעמים בשבוע לפחות. בעצימות גבוהה, מספיקים שלושה אימונים בשבוע. עבור מי שלא מצוי בכושר, כדאי להתחיל אימונים בעצימות נמוכה של 10 דקות ביום.

המלצה נוספת היא שילוב של אימון כוח פעמיים עד שלוש בשבוע, בימים לא עוקבים. בנוסף, ממליצים המומחים גם על אימונים לשיפור שיווי המשקל בדמות טאי-צ'י ויוגה. המטרה: שריפה של כ-1,000 קלוריות בשבוע בפעילות גופנית.

לבני 65 ומעלה ואנשים חולים בגילאי 50-64 יספיק אימון אירובי של חצי שעה במשך חמש פעמים בשבוע ושני אימוני כוח לפחות. גם שלושה אימוני שיווי שקל מומלצים לאוכלוסייה זו, על מנת למנוע סכנת נפילות ואימון גמישות פעמיים בשבוע.