עומסים בבתי החולים ברחבי הארץ: "לבוא עם הרבה סבלנות"

באופן חריג, כמויות החולים שמגיעים לבתי החולים ברחבי הארץ גדלה משמעותית בימים האחרונים. ברמב"ם אין מיטות פנויות, בסורוקה יש תפוסה של 120% ובבני ציון יש תפוסה של 140%. מנהל הרפואה ברמב"ם: "אם אתם באים צריך הרבה סבלנות, לא צריך הרבה בשביל לקרוס"

עומסים חריגים נרשמים במחלקות הפנימיות ובחדרי המיון במספר בתי חולים ברחבי הארץ. בחדר המיון בבית החולים רמב"ם בחיפה אין מיטות פנויות, ומשך ההמתנה שם ארוך מהרגיל. בבית החולים סורוקה בבאר שבע ישנה תפוסה של 120% במחלקות הפנימיות, ובאותן מחלקות בבית החולים "בני ציון" בחיפה, נרשמת תפוסה של 140% אחוזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מנהל הרפואה של בית החולים רמב"ם בחיפה אמר כי אין תחלואה מסוימת שבגללה מורגשים העומסים הכבדים. "שגרת היום הרגילה שלנו עמוסה וזה חלק מהבעיה - אנו עומדים בעומס גדול כל ימות השנה ולא צריך הרבה כדי לקרוס", אמר לחדשות 2 ד"ר מיקי הלברטל.

את הבוקר התחילו בבית החולים כשבחדר המיון היו 80 חולים, מתוכם 45 עדיין ממתינים למיטות פנויות במחלקות הפנימיות. "צריך לשחרר רבע מהחולים כדי לאשפזם".

לדבריו, החולים מגיעים בכמויות גדולות יותר לבתי החולים באופן משמעותי: "צריך הרבה סבלנות, אם לא צריך עדיף שהחולים יגיעו למרכזי הרפואה של הקהילה - יהיו המתנות ארוכות מהרגיל ואנחנו עושים הכל כדי לצמצם ולתת את השירות הכי טוב", סיכם ד"ר הלברטל.