צפו: עשרות גלשו באגם שיצרה הסערה האחרונה

הסופה שעברה את אזורנו בשבוע שעבר הותירה אחריה נזקים כבדים ברחבי הארץ, אך היו גם כאלה שניצלו את כמויות הגשם החריגות לפעילות ספורטיבית יוצאת דופן: SUP - חתירה בעמידה. עשרות גולשים, בהם המדליסט האולימפי גל פרידמן, התכנסו בסופ"ש במאגר המים סמוך לקיסריה. כך זה נראה

עשרות גולשים הגיעו בסוף השבוע למאגר מים שנקווה בדיונות הסמוכות לקיסריה עקב הסערה האחרונה בכדי להשתתף במשט SUP ("חתירה בעמידה" בתרגום חופשי - Stand Up Paddle).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם גל פרידמן, מבכירי הגולשים בארץ ומדליסט הזהב האולימפי מאתונה, שמח על ההזדמנות לחתור עם הקבוצה שלו באגם כל כך קרוב למרכז הארץ. "הגעתי ביום ראשון ולא היו מים בכלל", סיפר, "אך מדי יום במהלך הסערה המים עלו ובשבת האגם - שאורכו כ-1,300 מטר - היה מלא לחלוטין. קצב עליית המים היה מדהים".

SUP הוא צורת חתירה מסורתית שנוסדה באיי הוואי ותופסת תאוצה כענף ספורט בעולם כולו בעשורים האחרונים. בישראל עוסקים בענף הזה כבר אלפי ספורטאים מקרב קהילת גולשי הגלים והרוח. עשרות חותרי "פאדל בורד" ניצלו בשבת את המים הרגועים ואת השמש ויצאו למשט קצר. כל מה שהם צריכים הוא גלשן ומשוט.

כמו חסקה משולב עם גלשן גלים

"זה כלי חתירה פשוט וקל, כמו חסקה משולב עם גלשן גלים ", מציין פרידמן. "עם הגלשן המיוחד הזה אפשר לגלוש גלים או לחתור בנחל, באגם ובים. לעיתים גולשי גלים בתחילת דרכם מקבלים את 'רגלי הים' שלהם דרך הגלשן הזה משום שפה אין את המעבר משכיבה לעמידה. עומדים כל הזמן".

האגם הסמוך לקיסריה נוצר מדי שנה. במקום מוצבים שלטי "סכנת טביעה" ואין בו שירותי הצלה, כך שלא מומלץ למצוא בו תחליף לבריכה או לחוף רחצה מורכז. עם זאת, השטח אינו מגודר. "אנחנו מנוסים, אחראיים ולא עושים שטויות", מסכם גל. "למרות שאין שם אזור רחצה מוסדר, אנחנו שומרים איש על רעהו והשיט כל כך רגוע. לא חשנו סכנה כלל".