המטיילים נהרו לאתר החרמון המושלג

גם הבוקר, למרות תחילת שבוע העבודה, ממשיכים אלפים לפקוד את אתר החרמון במטרה ליהנות ממעט שלג ונחת. בכנרת מדדו עוד 13 סנטימטרים שנוספו למפלס במה שמסתמן כאחד החודשים המוצלחים ביותר עבור הימה - מתחילת המערכת החורפית נוספו לה 86 סנטימטרים

חודש ינואר עוד רחוק מסיום וכבר כעת הוא מסתמן כאחד הגשומים ביותר בשנים האחרונות. על פי נתוני רשות המים, בסוף השבוע האחרון עלה מפלס הכנרת ב-13 סנטימטרים נוספים. זה בוודאי מרגש את הישראלים, אבל כנראה קצת פחות מהשלג בחרמון, שגם היום נרשמה לכיוונו תנועה ערה של מטיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתחילת המערכת החורפית האחרונה הוסיפה הכנרת למפלסה כ-86 סנטימטרים. כעת נמצאת הימה במרחק של 2.27 מטרים "בלבד" מהקו העליון האדום. למרות שעל פי התחזיות השבוע הקרוב צפוי להיות ללא גשם, מפלס הכנרת צפוי להוסיף לעלות בימים הקרובים, זאת בשל זרימת הנחלים החזקה והשלגים שצפויים להתמוסס. על פי הערכות שונות, עשוי המפלס לעלות עד סוף החודש ב-45 סנטימטרים.

במקביל, נמשכת הנהירה לעבר אתר החרמון שנפתח בסוף השבוע. החל משעות הבוקר נרשמו עומסי תנועה באזור הצפון ובכניסה לאתר השתרך פקק עצום של כשלושה קילומטרים - משער האתר ועד למגד'ל שאמס.

בשלב זה מעריכים באתר החרמון כי השלג מהמערכת החורפית האחרונה יספיק לגלישה לשבועיים עד שלושה שבועות. המטיילים הרבים, שהחליטו ככל הנראה לקחת יום חופש ולהתרשם ממזג האוויר הנאה, יכולים להגיע גם לאזורים נוספים, בעיקר בצפון רמת הגולן בהם נותרו שלגים במספר מוקדים.