אחרי השלג והגשם: המטיילים מציפים את הצפון

השמש שהפציעה בסופו של שבוע סגרירי הוציאה המוני ישראלים להרי הגולן והגליל ולשמורות הטבע והנחלים באזור. אתר החרמון נותר סגור, אך בסביבה משתרכים עומסי תנועה כבדים. חלק מהגנים נסגרו בעקבות סכנת החלקה. איך ייראה מזג האוויר בהמשך? כל הפרטים - בתחזית המלאה

החרמון המושלג מקיבוץ מרום גולן. בינתיים, (שיר הדר)

אחרי כמה ימים סוערים, הגיחה הבוקר שמש קרה בשמיים מעוננים חלקית. השלג והגשם אומנם פסקו מלרדת, אבל הטמפרטורות - שעודן נמוכות מהרגיל בעונה - לא מנעו מהמוני ישראלים לנצל את ההפוגה במשקעים כדי לחזות במו עיניהם במעטה הלבן שנערם במרומי הרי הגולן והגליל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שביקשו להעפיל אל פסגת החרמון המושלגת נחלו אכזבה: מפעילי האתר לא הספיקו לסלק את מפגעי הקרח המסוכנים שהצטברו על כבישי הגישה, מה שהותיר את המקום סגור למבקרים. פרט לשלג שנערם, סיפק זה שנמס - יחד עם הגשמים שירדו - כמות מים נאה לנחלי הצפון ולמפלים ברמת הגולן. בזכות הזרימה החזקה שוצפים הפלגים במראות מרהיבים.

בשל ריבוי המטיילים נרשמו בשעות הבוקר והצהריים עומסי תנועה כבדים בצפון. במשטרה פנו לציבור הנהגים בבקשה להימנע מלהגיע לקטע כביש 98 שבין קונייטרה לקיבוץ אלרון ולכביש 85 ממג'ד אל-כרום צפונה - זאת, בשל הפקקים הארוכים שמשתרכים שם.

מקום בארץטמפרטורה
רמת הגולן10-4
הגליל העליון6-2
הכינרת15-8
חיפה11-6
תל אביב14-7
ירושלים 7-4
באר שבע 10-6
ים המלח 16-9
מצפה רמון 7-3
אילת 18-8 

ברשות הטבע והגנים ביקשו מהמטיילים להימנע מחציית נחלים זורמים ומכניסה לאזורים בוציים ומוצפים באתרים השונים. נוסף על כך, הם מתבקשים לגלות ערנות מפני סכנת החלקה שנשקפת למי שייצעד במסלולים הרגליים.

מחשש לשלומם של המבקרים ובעקבות פגעי מזג האוויר, הוחלט על סגירת השמורות בנחלים גובתה, חזורי, עורבים, גילבון, הזאכי, אל-על, תנינים ומיצר. כל שאלה בנושא תזכה למענה במוקד המידע הטלפוני של רשות הטבע והגנים - שמספרו 3639*.

התחזית: עלייה הדרגתית בטמפרטורות

למרות השינוי המורגש במזג האוויר, ייתכנו גם היום גשמים קלים וטפטופים בצפון הארץ ולאורך מישור החוף. תחול התחממות, אך הטמפרטורות יוסיפו להיות נמוכות מהרגיל. קיים חשש מפני קרה במקומות הרגישים בשעות הלילה.

מחר תחול עלייה נוספת בטמפרטורות, שעודן יהיו נמוכות מהממוצע העונתי. בשעות הבוקר של השבת יינשבו בצפון הארץ רוחות מזרחיות ערות.

השבוע הבא ייפתח בסימן התבהרות: ביום ראשון יהיה נאה, אך בטמפרטורות לא צפוי שינוי ניכר. למחרת, ביום שני, תורגש התחממות נוספת - שתהפוך את תנאי מזג האוויר לרגילים לעונה.