השלג ממשיך לרדת בירושלים ובהרי הצפון

המערכת החורפית אומנם כבר הגיעה לשלביה האחרונים, אך כמויות משקעים אדירות עודן יורדות והסבו נזק. בצל ההתרגשות מהמראות המרהיבים, הוחלט לבטל את הלימודים בחלק מיישובי הגולן, הגליל העליון והשומרון. ביתר האזורים ייפתחו בתי הספר כסדרם

שלג כבד ברמת הגולן, היום (רויטרס)

היום, אחרי המתנה מורטת עצבים, הגיע סוף כל סוף השלג לירושלים. הוא אומנם לא נערם בכמויות גדולות, אבל צבע את הבירה במראה לבן ומרהיב. בחלקים נרחבים של הארץ ירד גשם וברד - מה שבינתיים צפוי להימשך, אם כי לא לזמן רב. בעקבות מזג האוויר הסוער לא יתקיימו לימודים בשורה של יישובים, ובאחרים תתקבל הכרעה בנושא בתום הערכות מצב שייערכו הלילה ומחר בבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלילה יוסיף לרדת מדי פעם גשם, בעיקר במרכז הארץ ובדרומה. הוא ילווה בסופות רעמים יחידות. באזורים ההרריים - ובהם ירושלים - ימשיך לרדת שלג עד לשעות הצהריים של מחר. הרוחות יילכו וייחלשו בהדרגה, וכך גם כמויות המשקעים. הטמפרטורות יישארו נמוכות מהרגיל והחשש מפני שיטפונות נותר בעינו.

בעקבות תנאי מזג האוויר, סגרה המשטרה לתנועה את קטע כביש 60 שמדרום לבירה בשני הכיוונים - ממחסום המנהרות, דרך כביש גוש עציון ועד למבואות חברון.

ילדים פלסטינים משחקים בשלג בחלחול, ליד ח (רויטרס)

מקום בארץטמפרטורה
רמת הגולן1-6
הגליל העליון3-(2-)
הכינרת7-13
חיפה3-11
תל אביב6-12
ירושלים 1-(4-)
באר שבע 3-10
ים המלח 9-16
מצפה רמון 3-(1-)
אילת 6-16

צפונה משם, ברמת הגולן ובגליל העליון, נערמה שכבה עבה של שלג. בעקבות הסופה נחסם לתנועה כביש 89 בקטע שבין ראש פינה לצפת וממנה לעין זיתים. בגולן נסגרו צירי התנועה בין עין קיניא למסעדה וכן צומת מפל סער לכיוון מג'דל שמס. 

קשת בענן היום - מעל אזור יריחו (רויטרס)

המפגעים: בני משפחה נסחפו בג'יפ, הקישון הציף אזורים

פרט ללובן המרהיב ולכמויות המשקעים הנאות, גרם גם היום מזג האוויר הסוער לא מעט שיבושים: זוג הורים ושלושת ילדיהם נלכדו אחר הצהריים בג'יפ המשפחתי, שנסחף במים הגועשים שהציפו את הסכר המקומי. אחרי פעולות חילוץ ממושכות, הם הועברו ללא פגע למקום מבטחים.

גם חיפה רוותה לא מעט גשם, שגרם לנחל הקישון לעלות על גדותיו. הדבר גרם להצפות שטחים סביב גדותיו. באירוע אחר - בנתניה - התמוטט עץ על מסילת הרכבת וגרם לשיתוק התנועה מצפון לדרום למשך 10 דקות. זמן קצר אחר כך היא התחדשה כסדרה.

חילוץ הג'יפ בבית זית, היום (רויטרס)

ומה יהיה בהמשך? ביום שישי תחול התחממות קלה, אך עדיין יהיה קר מהרגיל בעונה. השמיים יהיו מעוננים חלקית ולעיתים מעוננים, וגשם מקומי - לרוב קל - ייתכן בעיקר בצפון. בשבת תורגש עלייה קלה נוספת בטמפרטורות - וביום ראשון יהיה מעונן חלקית עד בהיר, ללא שינוי ניכר במזג האוויר.