הסערה בשיאה: בצפון ובירושלים מתכוננים לשלג

השאירו את המעילים, הצעיפים והכפפות בהישג יד: המערכת החורפית השוטפת את ישראל בימים האחרונים, תגיע לשיאה כבר מחרתיים עם גשמים, סופות ואף שלג, מצפון הארץ ועד לדרומה. צפו בתחזית מזג האוויר המעודכנת

המערכת החורפית הסוערת רחוקה מסיום: הלילה יתחזקו הרוחות והגשמים והמגמה הזו צפויה להימשך גם מחר. הרוחות צפויות להגיע למהירות של 80-100 קילומטרים בשעה, ובירושלים הטמפרטורות יגיעו הלילה לשלוש מעלות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהרי הצפון ובצפת צפוי לרדת שלג כבר מחר בשעות הלילה. התנאים האופטימליים לשלג יימשכו עד יום חמישי בשעות הבוקר, המועד שבו צפויים המשקעים לעבור להתמקד באזור המרכז והדרום. בירושלים צפויים לרדת פתיתים ברביעי בשעות הצהרים, ובהר הנגב קיים סיכוי לשלג, אם כי פחות סביר.

הטמפרטורות ימשיכו להיות נמוכות בכל אזורי הארץ, וכמוהן יישארו איתנו גם סופות הרעמים, הברקים, הרוחות החזקות וסכנת השטפונות וההצפות. בסוף השבוע צפויה המערכת החורפית להירגע והשבת תהיה נוחה יותר.

הטמפרטורות החזויות להלילה ולמחר:

צפת: 2-5 מעלות

חיפה: 8-13 מעלות

טבריה: 9-15 מעלות

תל אביב: 10-15 מעלות

אשדוד: 11-16 מעלות

ירושלים: 3-7 מעלות

באר שבע: 8-14 מעלות

ים המלח: 12-19 מעלות

אילת: 12-18 מעלות

פצועים מקריסת עץ; הקניון במודיעין הוצף

הקניון במודיעין, היום (חדשות 2)

היום התחדש הגשם וממטרים עזים שטפו את צפון הארץ ואזור מישור החוף. בצומת מגן שבנגב נפצעו בינוני שני בני אדם לאחר שעץ נפל על רכבם, וברחוב ברטנורה בבני ברק נפצע קל הבוקר גבר, לאחר שענף עץ שעף ברוח פגע בגבו. פראמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי.

הסערות הביאו עמן גם שיבושים באספקת החשמל בשרון: תושבים במספר ערים דיווחו על תקלות, ומחברת החשמל נמסר כי "צוותי החברה פועלים בשטח בתנאי מזג האוויר הקשים לתיקון התקלות ולהחזרת אספקת החשמל מהר ככל האפשר". בנוסף, נפגעו מספר חוטי חשמל בכפר סבא וברעננה. במספר אזורים בדרום חדלו הרמזורים מלפעול. במשטרה מבקשים מציבור הנהגים לנהוג במשנה זהירות ולדווח על התקלות.

הנזק הקשה ביותר שנגרם היה בקומת הקרקע בקניון עזריאלי שבמודיעין, שהוצפה בשל מזג האוויר הסוער. ציבור הלקוחות פונה מהמקום. "כל הקומה למטה מוצפת לחלוטין, אין לנו פה חשמל והחנויות גם מוצפות", סיפרה בעלת חנות בקניון. "מנכ"ל הקניון מנסה להוציא עם מים עם מגב בעצמו".