ההורים זועמים: "בנינו מת כתוצאה ממחדל"

הוריו של הפעוט רז בן שמעון זועמים על הצוות הרפואי בבית החולים "מאיר" שבכפר סבא, לאחר שזכו לטענתם ליחס מזלזל ולא טיפלו כראוי בבנם שמת כתוצאה מתקיפת חיידק אלים בגופו. "זה פשוט מחדל", אמרו ההורים בבכי. "הם נתנו לו לסבול לילה שלם"

טרגדיה התרחשה בבית החולים "מאיר" שבכפר סבא בעקבות חשד לרשלנות מצד הצוות הרפואי. פעוט בן 9 חודשים שהובא לחדר המיון לאחר שסבל מחום גבוה, מת כתוצאה מחיידק אלים שתקף את גופו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוריו של התינוק רז בן שמעון, סיוון ושי, זועמים בעקבות היחס המזלזל שקיבלו לטענתם מטעם הצוות הרפואי  - יחס שהוביל למות בנם. "זאת פשוט רשלנות", אומרת האם סיוון לחדשות 2 כשהיא ממררת בבכי. "אתה שואל את עצמך 'מדוע לא התעקשנו מול הרופאים', אבל אתה חייב לסמוך עליהם, לא מדובר כאן במוסך".

זוג ההורים החליטו להביא במהירות את בנם הפעוט לבית החולים, לאחר שהבחינו כי הוא סובל מחום גבוה במיוחד. "היינו איתו אחר הצהריים בג'ימבורי", מספרת סיוון. "פתאום אני מבינה שהוא בוער. מדדתי לו חום וראיתי שהוא עומד על 40.3 מעלות".

"נתנו לו נורופן ואמרו לנו לחכות"

"מת בגלל מחדל". רז בן שמעון (חדשות 2)

כשהגיעו לבית החולים, הבחינו כי בנם נאנח וכי הופיעו כתמים אדומים על גופו. למרות זאת, ההורים טוענים כי זכו מצד הצוות הרפואי ליחס מזלזל במיוחד וכי הופנו לחדד השהייה בצמוד לחדר המיון. "פשוט נתנו לו נורפן ואמרו לנו לחכות. רז נאנח תוך כדי שינה עד לשעה 05:30 בבוקר ורק לקראת השעה 08:00 הוחלט להעלות אותו לאשפוז", שחזרה סיוון.

כשעלה הבוקר הבחין הצוות הרפואי כי על אף תקינותן של בדיקות הדם שנערכו לרז, מצבו הולך ומידרדר. אולם אבחנה זו נעשתה מאוחר מדי, ורז נפטר כתוצאה מהחיידק שבגופו.

מבית החולים "מאיר" נמסר בתגובה: "בבדיקת הרופא, התינוק נראה חיוני. כשהגיע, נלקחו בדיקות דם שכולן נמצאו תקינות לחלוטין. במהלך ההשגחה הרפואית נבדק התינוק מספר פעמים וברגע שהופיעו נגעים חדשים בעור, הועבר מיידית ליחידה לטיפול נמרץ ילדים, שם נאבקו על חייו ונעשה כל מאמץ להציל אותו. לצערנו, מדי שנה במדינת ישראל נפטרים ילדים מזיהום מחיידק אלים".