בעקבות הגשם: הכלבייה בי-ם הוצפה

מזג האוויר הקשה והגשמים הרבים הובילו לכך שעמותת "צער בעלי חיים" בירושלים נאלצה לפנות את הכלבים והחתולים לאחר שבית המחסה שלה בעיר הוצף. בעמותה תולים את האשמה במפעילי אתר בנייה סמוך ממנו נוקזו מי הגשמים לעבר בית המחסה

תנאי מזג האוויר הקשים המורגשים ברחבי הארץ בעקבות המערכת החורפית האחרונה, לא פוסחים גם על בעלי החיים. בית מחסה של עמותת "צער בעלי חיים" בירושלים הוצף כמעט לחלוטין, ממי גשמים שנוקזו ממבנה סמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מזג האוויר הסוער: "סיכוי שהכנרת תתמלא לגמרי השנה"

עובדי העמותה שהגיעו הבוקר כדי לטפל בבעלי החיים השוהים בבית המחסה, נדהמו לגלות כי המתחם הוצף בעקבות הסופות האחרונות. לקראת שעות הצהריים, עלה מפלס המים בתאיהם של בעלי החיים באופן שלא אפשר את תנועתם. "המים הגיעו עד למרפקים של הכלבים", סיפרה שרון גרנות, מזכירת העמותה הפועלת בבית המחסה. "מיהרנו להודיע לכל מי שאפשר בכדי לפנות את הכלבים מבית המחסה, ופנינו לכל מי שרק אפשר בכדי לקחת אותם מכאן", סיפרה.

ב"צער בעלי חיים" טוענים כי לא הופתעו במיוחד מההצפה. לדבריהם, לפני כשנה הבחינו בבעיית ניקוזם של מים מאתר בנייה הנמצא מעל לבית המחסה. "כשראינו את נהרות המים זורמים מכיוון המבנה לעבר בית המחסה הבנו בדיוק מה קורה", הסבירה גרנות. "בשנה שעברה פנינו לאנשי האתר מחשש למקרה שכזה אבל לא נענינו".

אנשי העמותה המשיכו בסיוע העירייה בפינוי בית המחסה המוצף תוך תקווה למציאת בתים חמים לבעלי החיים המאכלסים אותו. בעמותה קראו גם למשפחות המעוניינות באימוץ בעלי החיים במשך הימים הקרובים בהם בית המחסה המוצף, בכדי לחסוך מהם את תנאי הקור הקשים בהם הם נאלצים לחיות.