הסערה מתחזקת: פצועים מקריסת עץ, תקלות בחשמל

הגשמים מתחזקים ורוחות חזקות נושבות בכל רחבי הארץ: בדרום נפצעו בינוני שני בני אדם לאחר שעץ קרס על רכבם, בערי השרון מורגשות תקלות בחשמל, ובתל אביב נערכים להצפה של נתיבי איילון. במהלך הלילה: רמזורים חדלו מלפעול, רכוש ניזוק בשל הרוח ופחים עפו באוויר. במודיעין הקניון הוצף: "המנכ"ל מוציא מים בעצמו"

אחרי הפוגה קלה בממטרים במהלך הלילה, הגשם התחדש היום וגשמים עזים יורדים מצפון הארץ ולאורך מישור החוף. הגשם מלווה בסופות רעמים ובמשבי רוח עזים שרק יילכו ויתגברו. בצומת מגן שבנגב נפצעו בינוני שני בני אדם לאחר שעץ נפל על רכבם, וברחוב ברטנורה בבני ברק נפצע קל הבוקר גבר, לאחר שענף עץ שעף ברוח פגע בגבו. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי במקום. הסערה צפויה להיחלש בשעות הקרובות - ולהתחדש בשעות הערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסערות הביאו עמן גם שיבושים באספקת החשמל בשרון: תושבים במספר ערים דיווחו על תקלות, ומחברת החשמל נמסר כי "צוותי החברה פועלים בשטח בתנאי מזג האוויר הקשים לתיקון התקלות ולהחזרת אספקת החשמל מהר ככל האפשר". בנוסף, מספר חוטי חשמל נפגעו בכפר סבא וברעננה. במספר אזורים בדרום חדלו הרמזורים מלפעול. במשטרה מבקשים מציבור הנהגים לנהוג במשנה זהירות ולדווח על התקלות.

קומת הקרקע בקניון עזריאלי במודיעין הוצפה בשל מזג האוויר הסוער וציבור הלקוחות פונה מהמקום. "כל הקומה למטה מוצפת לחלוטין, אין לנו פה חשמל והחנויות גם מוצפות", סיפרה בעלת חנות בקניון. "מנכ"ל הקניון מנסה להוציא עם מים עם מגב בעצמו".  

נוהגים ב"נהר". הבוקר (חדשות 2)

עצים קרסו על מכוניות, כבישים נחסמו

במהלך הלילה התקבלו במשטרה דיווחים רבים על עצים שקרסו על מכוניות חונות וכבלי חשמל בגלל הרוח החזקה. בירושלים נאלצו להתמודד הלילה צוותי הכיבוי עם נזקים רבים: באתר עבודות הסמוך לבנייני האומה הועפו מספר רב של חלקי פח לעבר הכביש, בשדרות בן צבי קרסו שני עצים לכביש, בשכונת גילה קרס רמזור תנועה בסמוך לצומת וגרם לחסימה חלקית של הנתיב וברחוב מטודלה נעקר עץ וקרס על רכב סמוך. מכבאות ירושלים נמסר כי לא היו נפגעים.

נחל יהודיה שוצף (חדשות 2)

השלג בחרמון נערם, הכנרת נהנית מהגשמים

באתר החרמון, שסגור עדיין למבקרים, השלג לא הפסיק לרדת. הלילה ירדו 20 סנטימטרים של שלג במפלס התחתון של האתר, ו-50 סנטימטרים של שלג ירדו באזור הרכבל העליון. ייתכן והאתר ייפתח למבקרים כבר בשבוע הבא. גם הכנרת ממשיכה ליהנות מהכמויות היפות: ביממה האחרונה עלה "האגם הלאומי" בעשרה סנטימטרים.

הקניון במודיעין הוצף

אחרי שאתמול הוצפו תחנות רכבת ומסילות, מה שהביא לעיכובים רבים, גם היום נערכים לשיבושים בתנועת הרכבות. לאחר שאמש הוצפה כליל, סמוך לשעה 12:00 נפתחה מחדש תחנת הרכבת בהרצליה. בעיריית תל אביב אף נערכים לאפשרות של סגירת נתיבי איילון, בשל החשש שנחל איילון יעלה על גדותיו.

עצים רבים קרסו (טובה ורמוס)

סיכוי לשלג בפסגות הצפון ובירושלים

הסערה תימשך גם מחר ואף תורגש התקררות נוספת. גשם יירד בצפון הארץ ובאופן הדרגתי יתפשט גם לאזור המרכז. בזכות הירידה בטמפרטורות יהיה סיכוי לשלג - תחילה בפסגות הרי הצפון ואחר כך גם באלה שנמוכות מהן. במקביל, עדיין יש סיכוי לשלג גם בבירה ירושלים, אולי ביום רביעי הקרוב.

מקום בארץכמות משקעים
בית דגן100 מ"מ
מדרשת רופין96 מ"מ
צפת84 מ"מ
תל אביב53 מ"מ
ירושלים 20 מ"מ

ביום רביעי המערכת החורפית תיחלש, אך עם זאת - בשעות הלילה של יום רביעי ובבוקר יום חמישי ייתכנו שלגים קלים ביותר בהר הנגב. בשישי ובשבת צפויה הפוגה בגשם ובקור, השמיים יתבהרו ומזג האוויר יהיה נאה. 

מקום בארץטמפרטורה
רמת הגולן7-9 
הגליל העליון7-11
הכינרת11-13
חיפה9-12 
תל אביב11-15
ירושלים 5-9
באר שבע 9-15 
ים המלח 15-20
מצפה רמון 6-9 
אילת 11-18