נוסעים חסרי אונים בתחנת הרכבת: "מאחרים לעבודה"

אנשים שהגיעו לתחנת הרכבת בהרצליה גילו כי היא סגורה בשל ההצפות שגרמו הגשמים ונותרו מתוסכלים ללא פתרון חלופי. "יש לי סבתא חולה בבית שמישהו צריך לטפל בה", אמר אחד מהם. "אני לא יודע מה לעשות", אמר אחר

ההצפות בעקבות הגשמים העזים במרכז, שהביאו לעצירת תנועת הרכבות בין תל אביב לחיפה וסגירת כמה תחנות, הותירו את ציבור הנוסעים מתוסכל וחסר אונים. "אני מאחר לעבודה", אמר צעיר מאשדוד שסיפר כי הגיע באוטובוס מיוחד שארגנה רכבת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחנת הרכבת בהרצליה הוצפה כבר בשעות הבוקר, ולנוסעים הרבים שהגיעו בצהריים למקום לא נותר אלא לשוב על עקבותיהם ולהשתמש בשירותי מוניות או אוטובוסים. רכבת ישראל ארגנה אוטובוסים שלקחו מתל אביב נוסעים שהיו אמורים להגיע להרצליה והורידו אותם ליד התחנה. אחד מהם, מקסים מאשדוד, אמר: "אני מאחר לעבודה ויש לי סבתא חולה בבית שמישהו צריך לטפל בה. אני לא יודע מה לעשות".

גם חיים מהרצליה נתקע בתחנה וחיכה לאוטובוס. "הגעתי למקום, לא הייתה רכבת וראיתי שהכל מוצף. כעת אני מחכה שהאוטובוס ייקח אותי לתחנה הבאה", אמר. נוסע אחר, עדו, נשמע פחות מוטרד: "ראיתי שמוצף כאן - אין לי מה לעשות אלא לחכות להסעה. גם אם אאחר אני לא בלחץ".

תנועת הרכבות נעצרה

הסערה הגדולה, שאמורה להימשך לאורך כל השבוע, גרמה הבוקר לסגירת תחנות הרכבת בהרצליה ובבאר יעקב בשל הצפות. השיטפונות באזור המסילה בנתניה גרמו לעצירת תנועת הרכבות בין תל אביב לחיפה.

צוותים של כבאות הרצליה שהגיעו לאזור תחנת הרכבת הבוקר סייעו לחלץ שבעה בני אדם שנתקעו בתוך כלי רכבם, שנתקעו בגלל ההצפות. בשל השיטפונות, תחנת הרכבת נסגרה. בשיחה עם חדשות 2 סיפר ירון קורן, דובר שירות כבאות והצלה בהרצליה, על רגעי החילוץ. "צוותים שלנו ביצעו חילוץ של שבעה לכודים וכלב, הם הועברו על ידי כלי רכב גבוהים למקום יבש", שחזר. "רכבים נוספים שנתקעו בגלל השיטפונות חולצו גם הם".

הוא הסביר כי ההצפות בעיר מתרחשות מדי שנה ושירותי הכיבוי מתורגלים בהענקת סיוע לתושבים. "אנחנו מתכוננים לקראת השבוע הסוער הצפוי לנו על ידי תגבור הצוותים וכוננות מוגברת מהרגיל".

בנתניה חולצו ארבעה בני אדם שנתקעו עם רכבם באזור התעשייה הישן, על ידי הכבאים. רחוב הרב זוארץ בעיר הוצף ותושבים מתלוננים כי אינם מסוגלים לצאת מבתיהם. דיווחים גם על הצפות בכפר סבא ובאזור עמק חפר בשרון. מספר כלי רכב נתקעו בשטיפונות בכבישים, אך הצליחו להיחלץ בכוחות עצמם.

רוחות במהירות של 120 קמ"ש

הצפות באזור נתניה (אלון תורג'מן)

המערכת החורפית שנכנסה לאזורנו במהלך סוף השבוע צפויה להתחזק במשך היום וקיים חשש ממשי מפני נזקים נוספים כתוצאה מהרוחות העזות הצפויות להגיע עד ל-120 קמ"ש. נזקי מזג האוויר הופיעו גם אתמול כשמספר עצים קרסו באזור רמת גן, פגעו בקווי מתח וכתוצאה מכך הופסקה אספקת החשמל באזור למספר שעות.

עיקר הגשמים יתרכזו היום באזור הצפון ובמישור החוף הצפוני. בחרמון צפוי לרדת שלג וגשם צפוי לרדת עד אזור השרון. בגוש דן ובהרי ירושלים צפויה הפוגה בגשמים עד לשעות הערב. לפנות בוקר נרשמה הצפה חריגה בעיר הרצליה כאשר כבישים הוצפו ומספר רכבים נאלצו לחלץ עצמם מהמים.

בהמשך השבוע הגשמים יתחדשו מהצפון ועד לנגב ויילוו בסופות רעמים ומשבי רוח סוערים. שלג ירד בחרמון וייתכן גם שלג בפסגות הגולן והגליל מעל 1,000 מטרים, אך הוא לא צפוי להיערם ליותר משכבה דקה וזמנית, אם בכלל. יש לציין כי במצבים כאלה קיימת סכנת החלקה בכבישים וייתכנו חסימות צירים בצפון רמת הגולן.

חשש משיטפונות

ברוב האזורים ישררו תנאי סערה ממושכים ויש חשש להצפות ושיטפונות. מהירות הרוח ביום שני תעבור לפרקי זמן קצרים את ה-100 קמ"ש, מה שמביא לחשש מנזקי רוח, קריסת עצים ורמזורים וכן קיימת אפשרות להפסקות חשמל מקומיות.

ביום שלישי הרוחות ייחלשו אך יוסיף לרדת גשם בצפון ובמרכז. הטמפרטורות ירדו עוד. ביום שלישי בלילה גל קור נוסף יחדו לאזורנו ובליווי משקעים נוספים, ייתכן אף שלג בהרי המרכז, ביום רביעי. הגשם צפוי להימשך גם ביום חמישי, כולל שלג בחרמון ואולי בפסגות הצפון. הפוגה צפויה רק בסוף השבוע. יש לציין כי רצוי להמשיך ולעקוב מדי יום אחר עדכונים בתחזית, שעוד ייתכנו בה שינויים.