בגלל ההצפות: אין רכבות בין תל אביב לחיפה

הגשמים העזים שיורדים ברחבי הארץ גרמו להצפות גדולות באזור המרכז. פסי הרכבת באזור נתניה התכסו במים וכתוצאה נעצרה תנועת הררכבות בקו המרכזי. גם תחנות הרכבת בהרצליה ובבאר יעקב נסגרו ונהגים שנתקעו עם כלי רכבם בשיטפונות חולצו על ידי צוותי כיבוי. מפלס הכינרת עלה ב-6.5 ס"מ מיום חמישי

הסערה הגדולה שאמורה להימשך לאורך כל השבוע כבר נותנת את אותותיה: תחנות הרכבת בהרצליה ובבאר יעקב נסגרו הבוקר בשל הצפות והשיטפונות באזור המסילה בנתניה גרמו לעצירת תנועת הרכבות בין תל אביב לחיפה. 7 בני אדם חולצו בהרצליה לאחר שנתקעו עם רכבם בשיטפונות וגם בנתניה היה פינוי של ארבעה אנשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותים של כבאות הרצליה שהגיעו לאזור תחנת הרכבת סייעו לחלץ שבעה בני אדם שנתקעו בתוך כלי רכבם, שנתקעו בגלל ההצפות. בשל השיטפונות, תחנת הרכבת נסגרה. בשיחה עם חדשות 2 סיפר ירון קורן, דובר שירות כבאות והצלה בהרצליה, על רגעי החילוץ. "צוותים שלנו ביצעו חילוץ של שבעה לכודים וכלב, הם הועברו על ידי כלי רכב גבוהים למקום יבש", שחזר. "רכבים נוספים שנתקעו בגלל השיטפונות חולצו גם הם".

חילוץ אישה מהשיטפונות (דדי טטרו דוברות מכבי אש הרצליה)

הוא הסביר כי ההצפות בעיר מתרחשות מדי שנה ושירותי הכיבוי מתורגלים בהענקת סיוע לתושבים. "אנחנו מתכוננים לקראת השבוע הסוער הצפוי לנו על ידי תגבור הצוותים וכוננות מוגברת מהרגיל".

בנתניה חולצו ארבעה בני אדם שנתקעו עם רכבם באזור התעשייה הישן, על ידי הכבאים. רחוב הרב זוארץ בעיר הוצף ותושבים מתלוננים כי אינם מסוגלים לצאת מבתיהם. דיווחים גם על הצפות בכפר סבא ובאזור עמק חפר בשרון. מספר כלי רכב נתקעו בשטיפונות בכבישים, אך הצליחו להיחלץ בכוחות עצמם.

רוחות במהירות של 120 קמ"ש

תחנות רכבת נסגרו (דדי טטרו דוברות מכבי אש הרצליה)

המערכת החורפית שנכנסה לאזורנו במהלך סוף השבוע צפויה להתחזק במשך היום וקיים חשש ממשי מפני נזקים נוספים כתוצאה מהרוחות העזות הצפויות להגיע עד ל-120 קמ"ש. נזקי מזג האוויר הופיעו גם אתמול כשמספר עצים קרסו באזור רמת גן, פגעו בקווי מתח וכתוצאה מכך הופסקה אספקת החשמל באזור למספר שעות.

עיקר הגשמים יתרכזו היום באזור הצפון ובמישור החוף הצפוני. בחרמון צפוי לרדת שלג וגשם צפוי לרדת עד אזור השרון. בגוש דן ובהרי ירושלים צפויה הפוגה בגשמים עד לשעות הערב. לפנות בוקר נרשמה הצפה חריגה בעיר הרצליה כאשר כבישים הוצפו ומספר רכבים נאלצו לחלץ עצמם מהמים.

בהמשך השבוע הגשמים יתחדשו מהצפון ועד לנגב ויילוו בסופות רעמים ומשבי רוח סוערים. שלג ירד בחרמון וייתכן גם שלג בפסגות הגולן והגליל מעל 1,000 מטרים, אך הוא לא צפוי להיערם ליותר משכבה דקה וזמנית, אם בכלל. יש לציין כי במצבים כאלה קיימת סכנת החלקה בכבישים וייתכנו חסימות צירים בצפון רמת הגולן.

חשש משיטפונות

ברוב האזורים ישררו תנאי סערה ממושכים ויש חשש להצפות ושיטפונות. מהירות הרוח ביום שני תעבור לפרקי זמן קצרים את ה-100 קמ"ש, מה שמביא לחשש מנזקי רוח, קריסת עצים ורמזורים וכן קיימת אפשרות להפסקות חשמל מקומיות.

ביום שלישי הרוחות ייחלשו אך יוסיף לרדת גשם בצפון ובמרכז. הטמפרטורות ירדו עוד. ביום שלישי בלילה גל קור נוסף יחדו לאזורנו ובליווי משקעים נוספים, ייתכן אף שלג בהרי המרכז, ביום רביעי. הגשם צפוי להימשך גם ביום חמישי, כולל שלג בחרמון ואולי בפסגות הצפון. הפוגה צפויה רק בסוף השבוע. יש לציין כי רצוי להמשיך ולעקוב מדי יום אחר עדכונים בתחזית, שעוד ייתכנו בה שינויים.