סוף למשאיות הזבל ביבנה: מערכת משוכללת מסיעה את האשפה מפתח הבית

ביבנה לקחו את המהפכה הירוקה צעד אחד קדימה. בשכונה שלמה זורקים את הזבל לתוך דלת בקיר ומערכת חדישה ומשוכללת מסיעה את האשפה בצינורות תת קרקעיים מבתי התושבים אל מחוץ לעיר. אחד התושבים מספר: "זה מדהים - אין רעש ואין סירחון". רשויות נוספות כבר מביעות עניין

סוף למשאיות. ארכיון (חדשות 2)

מהפכה ירוקה ביבנה: בשכונה חדשה שנבנתה בעיר הורכבה מערכת משוכללת המפנה את האשפה באופן אוטומטי ללא צורך בפחים או במשאיות הזבל המוכרות והמסריחות. על פי הפרסום בעיתון "ידיעות אחרונות", האחראי למהפכה הוא ראש העיר צבי גוב ארי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מערכת פינוי האשפה פועלת בדומה למערכת הביוב, כאשר את שקיות הזבל מוליכים מסועים לאזור מרוחק בעיר, שם הן ממוינות ומועברות לאתר פסולת מרכזי על ידי משאיות. כל התהליך מתרחש בצינורות תת קרקעיים וכל שנותר לתושבים לעשות הוא להכניס את השקיות לפיר הממוקם בקומת דירתם.

את האשפה הביתית נדרשים התושבים למיין לפסולת יבשה ופסולת רטובה ולכל סוג פסולת קיים פיר שונה. במערכת המתוחכמת, שמפעילה חברת "ריקטק" מקבוצת שיכון ובינוי, ישנן מערכות משוכללות לסינון האוויר המנוהלות על ידי מערכת בקרה ממוחשבת.

רשויות נוספות מביעות עניין

בעיריית ישנה מביעים שביעות רצון מהמיזם וטוענים כי עד כה הוא פועל ללא דופי. תושבי העיר משתפים פעולה וכעת גם רשויות נוספות מביעות עניין במערכת החדישה. המערכת נבנתה בהשקעה של 80 מיליון שקלים והחברה המפעילה אותה צפויה להפעיל אותה במשך 25 השנים הקרובות.

תושב השכונה: "אחרי כמה חודשים אני יכול להגיד שזה מדהים. אין רעש, אין סירחון, וגם למדתי להפריד אשפה".