הסערה מתחזקת: הצפות ענק בהרצליה - חולצו לכודים

מזג האוויר הסוער יתחזק היום עם רוחות חזקות שצפויות להגיע ל-120 קמ"ש ושלג בחרמון. במהלך הלילה ירדו גשמים עזים שגרמו להצפות ענק בהרצליה. 7 בני אדם חולצו על ידי כבאים באזור תחנת הרכבת - שנסגרה

הסערה החורפית שהובטחה כבר כאן: הגשמים העזים שירדו במהלך הלילה במרכז גרמו להצפות ענק בהרצליה. שבעה בני אדם שנלכדו באזור תחנת הרכבת בעיר חולצו על ידי צוותי הכבאות המקומיים והתחנה נסגרה. המשטרה חסמה את הכניסה לשדרות שבעת הכוכבים בעיר לבאים מכיוון איילון צפון. הסופה אמורה להתחזק במהלך היום והרוחות צפויות להגיע למהירות של 120 קמ"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותים של כבאות הרצליה שהגיעו לאזור תחנת הרכבת סייעו לחלץ שבעה בני אדם שנתקעו בתוך כלי רכבם, שנתקעו בגלל ההצפות. בשיחה עם חדשות 2 סיפר ירון קורן, דובר שירות כבאות והצלה בהרצליה, על רגעי החילוץ. "צוותים שלנו ביצעו חילוץ של שבעה לכודים וכלב, הם הועברו על ידי כלי רכב גבוהים למקום יבש", שחזר. "רכבים נוספים שנתקעו בגלל השיטפונות חולצו גם הם".

חילוץ אישה מרכבה (דדי טטרו, דוברות מכבי האש)

הוא הסביר כי ההצפות בעיר מתרחשות מדי שנה ושירותי הכיבוי מתורגלים בהענקת סיוע לתושבים. "אנחנו מתכוננים לקראת השבוע הסוער הצפוי לנו על ידי תגבור הצוותים וכוננות מוגברת מהרגיל".

הצפות היו גם בכפר סבא ובנתניה, שם חולצו ארבעה בני אדם שנתקעו ברכבם באזור התעשייה הישן.

שלג צפוי בחרמון

המערכת החורפית שנכנסה לאזורנו במהלך סוף השבוע צפויה להתחזק במשך היום וקיים חשש ממשי מפני נזקים נוספים כתוצאה מהרוחות העזות הצפויות להגיע עד ל-120 קמ"ש. נזקי מזג האוויר הופיעו גם אתמול כשמספר עצים קרסו באזור רמת גן, פגעו בקווי מתח וכתוצאה מכך הופסקה אספקת החשמל באזור למספר שעות.

עיקר הגשמים יתרכזו היום באזור הצפון ובמישור החוף הצפוני. בחרמון צפוי לרדת שלג וגשם צפוי לרדת עד אזור השרון. בגוש דן ובהרי ירושלים צפויה הפוגה בגשמים עד לשעות הערב. לפנות בוקר נרשמה הצפה חריגה בעיר הרצליה כאשר כבישים הוצפו ומספר רכבים נאלצו לחלץ עצמם מהמים.

בהמשך השבוע הגשמים יתחדשו מהצפון ועד לנגב ויילוו בסופות רעמים ומשבי רוח סוערים. שלג ירד בחרמון וייתכן גם שלג בפסגות הגולן והגליל מעל 1,000 מטרים, אך הוא לא צפוי להיערם ליותר משכבה דקה וזמנית, אם בכלל. יש לציין כי במצבים כאלה קיימת סכנת החלקה בכבישים וייתכנו חסימות צירים בצפון רמת הגולן.

חשש משיטפונות

חשש מהפסקות חשמל. ארכיון (איי.פי)

ברוב האזורים ישררו תנאי סערה ממושכים ויש חשש להצפות ושיטפונות. מהירות הרוח ביום שני תעבור לפרקי זמן קצרים את ה-100 קמ"ש, מה שמביא לחשש מנזקי רוח, קריסת עצים ורמזורים וכן קיימת אפשרות להפסקות חשמל מקומיות.

ביום שלישי הרוחות ייחלשו אך יוסיף לרדת גשם בצפון ובמרכז. הטמפרטורות ירדו עוד. ביום שלישי בלילה גל קור נוסף יחדו לאזורנו ובליווי משקעים נוספים, ייתכן אף שלג בהרי המרכז, ביום רביעי. הגשם צפוי להימשך גם ביום חמישי, כולל שלג בחרמון ואולי בפסגות הצפון. הפוגה צפויה רק בסוף השבוע. יש לציין כי רצוי להמשיך ולעקוב מדי יום אחר עדכונים בתחזית, שעוד ייתכנו בה שינויים.