המדריך של חברת החשמל לשבוע הסוער

הגשמים הגיעו, ובהמשך השבוע תגיע גם הסערה במלוא עוצמתה - רוחות חזקות, ברקים רעמים ואפילו שלג בהרי הצפון והמרכז. בחברת החשמל לא לוקחים סיכונים והודיעו על תגבור מערך הכוננות של החברה. רוצים לדעת איך לחסוך בחשמל גם בימי הסערה? הטיפים בפנים

בחברת חשמל נערכים לסעה, אילוסטרציה (AP)

אחרי יומיים של גשמים וכששבוע סוער מאוד עומד בפתח, בחברת החשמל נערכים להתגברות הרוחות ולממטרים הרבים הצפויים לרדת ברחבי הארץ. בחברה פרסמו היום הנחיות לציבור, ובנוסף תגברו את צוותי השטח ואת מרכזי המידע במוקד הטלפוני 103 הממשיך לפעול 24 שעות ביממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב כבר נרשמו מספר אירועים שאולי מבשרים את המשך השבוע. סמוך לשעה 19:00 נתקעו שלושה רכבים בשלולית מים עמוקה בצומת הרחובות ירקוני ורזיאל בבת ים. נהגי הרכבים חולצו בסיוע שוטרים וכבאים, והכביש נסגר לתנועת כלי רכב. אנשי המוקד העירוני, כבאים ושוטרים הגיעו למקום.

ברחוב הכבאים ברמת גן התנגש אדם כבן 55 עם רכבו בעמוד חשמל לאחר שהחל לפרכס תוך כדי נהיגה. חובשים של ארגון הצלה העניק לו טיפול ראשוני בשטח והוא פונה לבית החולים על ידי ניידת טיפול נמרץ כשהו מחוסר הכרה.

בבני ברק נפער בור בכביש הראשי שברחוב ז'בוטינסקי לכיוון רחוב סוקולוב. במשטרה הסבירו כי ישנה סכנה לעוברים בדרך, והכביש נסגר לתנועה בקטע המדובר.

הסופה כבר עושה נזקים, הערב בת"א (אלירן חייט)

בחברת חשמל מיהרו כאמור לפרסם שלל הוראות לאזרחים ובראשן להיות ערניים ולדווח מיידית על חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל. בנוסף מבקשים בחברה לבדוק ולבצע את הפעולות הבאות על מנת לחסוך בהוצאות החשמל גם בשעת הסערה הצפויה:

* להקפיד על סגירת החלונות והדלתות בחדרים המחוממים - מעבר אוויר בין חריצים עלול לגרום לאיבוד אנרגיה ולהגברת צריכת החשמל.

* להימנע מחימום חדרים שאינם מאוישים במשך זמן רב וכדאי לסגור את הפתחים.

* מומלץ לבדוק את צריכת החשמל של מרבית מכשירי החימום החשמליים בלשונית מידע שימושי באתר חברת החשמל.

* עלות הפעלת מכשירי החשמל השונים ניתנת לחישוב באמצעות מחשבוני הצריכה

* לכוון את מעלות החימום הרצויה - הכוונון יכול להיעשות ידנית או באמצעות תרמוסטט, המווסת את החימום לטמפרטורה שכוונה מראש. גם בעונת החורף, מספיק בהחלט לכוון טמפרטורה בטווח של 18 עד 20 מעלות צלזיוס.

* הוראות ההפעלה של מכשיר החימום - יש ללמוד את הוראות ההפעלה ואת הוראות הבטיחות של המכשיר, טרם השימוש בו ובד בבד להקפיד על הוראות התחזוקה.

* יש להקפיד על זרימת אוויר חופשית מהמכשיר אל חלל החדר, במיוחד כאשר מדובר במזגנים או במפזרי חום.

בחברה מדגישים עוד כי הם מבצעים כל העת עבודות תחזוקה ואחזקה מתוכננות ומקיפות ברשתות ומתקני החשמל והכנתם לסערה. כמו כן עוקבים שם אחר תחזית מזג האוויר - ובהתאם לכך נערכים באמצעות צוותים מתוגברים, הפעלת כוננות מיוחדת של במות הרמה, כלי רכב ומנופים, כוננות מוגברת, תגבור מוקדי המידע והתראת קבלני גיזום.  

אבל לא הכל ורוד. מהנהלת החברה נמסר כי יש לקחת בחשבון שעלולים להיווצר מצבים של עבירות קשה בשטח להגעה לאזורים מסוימים (כתוצאה מהצפות, שטח בוצי או חסימת צירי תנועה) או רוחות עזות אשר ימנעו מצוותי החברה לתקן תקלות על גבי מנופים או במות הרמה בגובה, כל אלה עלולים להקשות על תיקון רשתות החשמל ולהאט את קצב החזרת האספקה.