שבת חורפית - והשיא עוד לפנינו

הגשם שהתחזק בצהריים הוא רק יריית הפתיחה לשבוע חורפי וקר מהרגיל שבשיאו צפוי גם שלג בהרי הצפון ואולי אפילו בהרי המרכז. עד שזה יקרה, באזור המרכז ירדו רוב המשקעים עד כה, ובחרמון כבר משתוללת סופת שלגים. ובשורה לגולשים? בסוף השבוע צפוי להיערם באתר יותר ממטר של שלג

החורף כבר כאן וגם הברקים (שיר לוי)

גשמים מלווים בסופות רעמים וברד החלו לרדת אמש ובשעות האחרונות מורגשת התחזקות משמעותית בגשמים בעיקר במרכז הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד שעות הצהריים נמדדו 29 מ"מ בגלעד, 24 מ"מ בניצן, 17 מ"מ בבית דגן, 14 מ"מ בירושלים ו-5 מ"מ בבאר שבע. עד כה מרבית המשקעים הצטברו במרכז הארץ ובצפון הכמויות נמוכות יותר: 9 מ"מ בחיפה, 7 מ"מ בצפת, ורק 4 מ"מ בכינרת. עקב שלגים וערפל כבד, אתר החרמון נסגר עד להודעה חדשה. נכון לשעות הצהריים הצטברו 5-10 ס"מ של שלג, כמות לא גדולה, אך עד סוף השבוע כמות השלג שתצטבר צפויה להגיע ליותר ממטר.

וזוהי רק ההתחלה - בשני סערה

למרות הגשמים החזקים והקור, אפשר להגיד שזו רק ההתחלה. הרוחות בינתיים לא חזקות מאוד - מה שמקנה אווירה "חורפית רגילה" לשבת. אולם, מחר הרוחות יתגברו וייעשה סוער בהדרגה. הגשמים אמנם ירדו בעיקר בצפון הארץ, ואפילו תיתכן הפוגה זמנית באזור המרכז, אך בלילה שבין ראשון לשני הרוחות יתגברו משמעותית והסערה תתקרב לשיאה.

האתר ייפתח? סערת שלגים בחרמון (אתר החרמון)

הגשמים יתחדשו מהצפון ועד לנגב וילוו בסופות רעמים ומשבי רוח סוערים. שלג ירד בחרמון וייתכן גם שלג בפסגות הגולן והגליל מעל 1,000 מטרים, אך הוא לא צפוי להיערם ליותר משכבה דקה וזמנית, אם בכלל. יש לציין כי במצבים כאלה קיימת סכנת החלקה בכבישים וייתכנו חסימות צירים בצפון רמת הגולן.

סערה מתקרבת לקריית ים (גל בן זקן)

ברוב האזורים ישררו תנאי סערה ממושכים ויש חשש להצפות ושיטפונות. מהירות הרוח ביום שני תעבור לפרקי זמן קצרים את ה-100 קמ"ש, מה שמביא לחשש מנזקי רוח, קריסת עצים ורמזורים וכן קיימת אפשרות להפסקות חשמל מקומיות.

הגשם הציף את מערכת הביוב, חולון, היום (שיראל לוי)

ביום שלישי הרוחות ייחלשו אך יוסיף לרדת גשם בצפון ובמרכז. הטמפרטורות ירדו עוד. ביום שלישי בלילה גל קור נוסף יחדו לאזורנו ובליווי משקעים נוספים, ייתכן אף שלג בהרי המרכז, ביום רביעי.

הגשם צפוי להימשך גם ביום חמישי, כולל שלג בחרמון ואולי בפסגות הצפון. הפוגה צפויה רק בסוף השבוע. יש לציין כי רצוי להמשיך ולעקוב מדי יום אחר עדכונים בתחזית, שעוד ייתכנו בה שינויים.