סוף להחלפת תינוקות בבית החולים?

בעקבות מקרים מטרידים של טעויות אנוש, שכמעט הובילו לכך שהורים ילכו לביתם עם תינוק לא שלהם, בקרוב יתחילו להשתמש בבית החולים איכילוב בצמידים אלקטרוניים שיוצמדו לאם וליילוד וימנעו בלבול. המערכת, שתתוקן בשער היציאה, עובדת כך שבמקרה של חוסר התאמה בין הצמידים היא תתחיל לצפצף

אילוסטרציה (מאקו)

בחדר היולדות של בית החולים איכילוב בתל אביב ייכנסו לפעולה בשבועות הקרובים מערכות חדשניות לזיהוי התינוקות שנולדו. זאת, בעקבות שני מקרים שאירעו לאחרונה שבהם טעות בזיהוי כמעט גרמה לכך שהורים יצאו מבית החולים עם ילדים לא שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בהנהלת בית החולים החליטו להטמיע מערכת דיגיטלית חדישה העובדת כך, שעל רגלו של התינוק יהיה צמיד ועל ידה של האם צמיד נוסף - שמקושרים ביניהם על ידי שבב אלקטרוני.

כאשר ייצאו ממחלקת היולדות, אם לא תהיה התאמה בין שני הצמידים, המערכת שתורכב בשער שדרכו יעברו תחל לצפצף. רק הרכב של שני צמידים תואמים יגרום לכך שהמערכת לא תצפצף.

מערכת מהסוג הזה קיימת כבר במספר מקומות בעולם, אך איכילוב יהיה בית החולים הראשון בישראל שעושה בה שימוש. עד כה, שמו צמידים רגילים עם שם האם על רגל התינוק, כאשר שומר בכניסה לתינוקיה היה בודק את ההתאמה בין הצמיד של האם והצמיד של התינוק כדי לאשר להם לצאת.

בבתי החולים ברחבי הארץ מנסים להתמודד עם התופעה שבה טעויות אנוש או התעלמות מהנהלים מביאים למקרים קשים שבהם, גם אם לא נגרם נזק פיזי לאמהות או לתינוקות, נגרמת עוגמת נפש רצינית.