הכירו את ריהאנה - הקרנפית החדשה בספארי

בשבוע שעבר הצטרפה למשפחת הקרנפים בספארי ברמת גן קרנפית חדשה, שהגיעה ארצה היישר מדרום אפריקה. אחרי כמה ימי התאקלמות נקבע גם שמה - ריהאנה, על שם הזמרת המפורסמת. אנשי גן החיות מקווים שתפתח קשרי ידידות עם הקרנפית "קרן פלס"

ריהאנה בישראל, רק שהפעם לא מדובר בזמרת המפורסמת, אלא בקרנפית צעירה בת שנתיים ושבעה חודשים שהצטרפה למשפחת הקרנפים בספארי ברמת גן ביום שישי לפנות בוקר. היא הגיעה ארצה בטיסת נוסעים של אל על מבירת דרום אפריקה ואתמול, לאחר לבטים רבים, נקראה על שם הכוכבת הבינלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם הגעתה של ריהאנה לספארי היא הוכנסה לחצר מגודרת בשטח הפתוח, שם תשהה במשך מספר שבועות. "מאז שהיא הגיעה, לקח לנו כמה ימים לחשוב על שם ראוי בשבילה", מסרה דוברת הספארי שגית הורוביץ בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "זה לא פשוט לתת שם לבעל חיים כל כך מיוחד. התרגשנו לקבל הצעות רבות לשם בשביל הקרנפית החדשה מכל רחבי הארץ".

בסופו של דבר, נבחרה הצעתו של גיא נודלמן מחברת השילוח "פליינג קרגו" שהטיסה את הקרנפית לארץ. "הוא הציע לקרוא לה ריהאנה. והאמת, שזה שם מצוין. גם כי הוא מזכיר את המילה "קרנף" באנגלית (Rhino) וגם כי כבר יש לנו קרנפית אחרת העונה לשם של זמרת, קרן פלס", אמרו בספארי והוסיפו שגם השם "מירי מסיקה" היה בין ההצעות הרבות שנתקבלו. בגן החיות הביעו תקווה כי גם ריהאנה וגם קרן פלס יצליחו להעמיד צאצאים בעתיד ושבכך תצלח משימת ריבוי הקרנפים, הנמצאים בסכנת הכחדה.

"מקווים שריהאנה וקרן פלס יהיו חברות"

הקרנפית "קרן פלס". החברה הטובה? (טיבור יגר)
במהלך תקופת ההסתגלות של ריהאנה בספארי, יצפו המטפלים באינטראקציה שתיווצר בינה לבין הקרנפים הוותיקים, עד שיוחלט שהיא מוכנה לצאת מהגידור ולעבור לגור עם שאר המשפחה.

ד"ר גלעד גולדשטיין, אוצר האוסף הזאולוגי סיפר לחדשות 2 באינטרנט מדוע היה כה חשוב להביא קרנפית נוספת לספארי. "הקרנפית מגיעה בעיקר לשם רבייה ויצירת קו דם חדש של פרטים עבור השנים הבאות. בעבר הצלחנו להרבות בספארי את העדר באופן שוטף וכעת העדר התבגר ונדרשת קליטה של פרטים צעירים", הוסיף גולדשטיין.

בספארי מקווים שהבאת הקרנפית החדשה במבצע מורכב שמוערך בעלות של כ-100 אלף שקלים, תוביל לעידוד הרבייה של אוכלוסיית הקרנפים הקיימת וכי בין ריהאנה לקרן פלס יווצר חיבור מוצלח ושהן יהפכו לחברות.