התרגשות בספארי: קרנפית חדשה מגיעה

מחר בבוקר תצטרף למשפחת הקרנפים שבספארי ברמת גן קרנפית חדשה, המגיעה ארצה היישר מבירת דרום אפריקה פרטוריה. הקרנפית תגיע בטיסת נוסעים של אל-על ותשהה במשך מספר שבועות בחצר מגודרת, עד לתום תקופת ההסתגלות. עלות הבאת קרנף לארץ נאמדת בכ-100 אלף שקלים

הקרנפית "קרן פלס" בספארי ברמת גן (טיבור יגר)

משפחת הקרנפים המתגוררת בספארי ברמת גן תזכה מחר לצרף חברה חדשה לשורותיה: קרנפית צעירה בת שנתיים ושבעה חודשים תגיע לפנות בוקר בטיסת נוסעים של אל-על ותנחת בנמל התעופה בן גוריון. שלוש שעות לאחר המסע הארוך מבירת דרום אפריקה פרטוריה היא צפויה להגיע למשכנה החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם הגעתה של הקרנפית לספארי היא תוכנס לחצר מגודרת בשטח הפתוח, שם תשהה במשך מספר שבועות. במהלך תקופת ההסתגלות שלה יצפו המטפלים בספארי באינטראקציה שתיווצר בינה לבין הקרנפים הוותיקים, עד שיוחלט שהיא מוכנה לצאת מהגידור ולעבור לגור עם שאר המשפחה.

כך תשונע הקרנפית - ארגז מיוחד (טיבור יגר)
דוברת הספארי שגית הורוביץ מספרת כי במהלך השנים נהגו הקרנפות במקום להתחבר בזוגות. לפני כחצי שנה הגיעה, מאותו גן החיות בפרטוריה, הקרנפית שזכתה לשם "קרן פלס", אך עד כה לא מצאה חברה והסתובבה לבד. בספארי מקווים כי בין השתיים ייווצר חיבור מוצלח והן יהפכו לחברות.

"בספארי יש עדר קרנפים רחבי שפה כחלק מתכנית עולמית לריבוי והגנה על המין", סיפר ד"ר גלעד גולדשטיין, אוצר האוסף הזאולוגי. "הקרנפית מגיעה בעיקר לשם רבייה ויצירת קו דם חדש של פרטים עבור השנים הבאות. בעבר הצלחנו להרבות בספארי את העדר באופן שוטף וכעת העדר התבגר ונדרשת קליטה של פרטים צעירים", הוסיף גולדשטיין. בספארי מקווים שהבאת הקרנפית החדשה תוביל לעידוד הרבייה של אוכלוסיית הקרנפים הקיימת.

עלות הבאת קרנף לארץ עומדת על 100,000 ש"ח בקירוב. לשם השגת הכסף החליטו בספארי לגייס את עזרת המבקרים. במהלך חג הסוכות הוצב פסל של קרנף גדול בספארי ומדריכי הגן הסבירו למבקרים אודות הקרנפים ומצבם הלא פשוט בטבע. במקום נמכרו חולצות עם הדפסי קרנפים והמבקרים הזדרזו לתרום ולסייע להבאת הקרנפית. במהלך החג נאספו 15,000 ש"ח שסייעו לספארי בהבאת הקרנפית החדשה לביתה החדש בישראל.