רעידת אדמה הורגשה בערבה; אין נפגעים או נזק

תושבים המתגוררים ביישובים שמצפון לאילת דיווחו אחר הצהריים על רעש אדמה. מהמכון הססמולוגי נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי נמדדה רעידה בעוצמה 4.3 דרגות. עד כה, לא דווח על נפגעים או על נזק. "שמעתי רעש חזק וכל המשרד שלי רעד", סיפר אסא פישל, מזכיר קיבוץ גרופית

רעידת אדמה מצפון לאילת (רויטרס)

רעידת אדמה בעוצמה 4.3 דרגות הורגשה אחר הצהריים ביישובי הערבה שמצפון לאילת. לפי שעה, לא דווח על נפגעים או על נזק.

מהמכון הססמולוגי נמסר כי הרעידה אירעה בשעה 16:44 ומוקד הרעש - באזור קיבוץ גרופית, כ-40 קילומטרים מצפון לעיר הדרומית.

בעקבות דיווחי אזרחים על כך, נמסרה הודעה רשמית על הרעש מהמשטרה.

מזכיר קיבוץ גרופית, אסא פישל, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על שאירע. "ישבתי במשרד ולפתע הכיסא שעליו ישבתי זז", אמר."תחילה, חשבתי שמדובר בבום על-קולי, אבל כל המשרד שלי רעד", הוסיף והמשיך לתאר את רגעי הרעידה: "זה נשמע כמו פיצוץ - אבל הרבה יותר חזק. יצאתי החוצה וראיתי שגם חבריי הרגישו את הרעש, אבל בסך הכל זה עבר בשלום ואין נפגעים או נזק".

בחודש יולי: רעש אדמה בעוצמה 5.7 דרגות הורגש בישראל

לפני כחודש הורגשה רעידת אדמה בצפון הארץ. תושבים רבים דיווחו למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט על שהרגישו. מהמכון הגיאו-פיזי נמסר, כי עוצמת הרעש הייתה בעוצמה של 3.4 בסולם ריכטר ומוקדו כ-15 קילומטרים מערבית לחופי נהריה.

לפני כחמישה חודשים הורגש בישראל רעש אדמה בעוצמה 5.7 דרגות. מהמכון הססמולוגי נמסר כי מוקד הרעש היה דרומית-מזרחית לאי רודוס שביוון, המרוחק כ-570 קילומטרים מחופי ישראל ובעומק 50 קילומטרים מתחת לפני הים. תושבים מבוהלים דיווחו כי הרגישו את הרעידה - אך לא נמסר על נפגעים או על נזק.