מות התאומים: "מדובר במקרה טרגי אבל נדיר"

בבית החולים שניידר מבהירים כי המקרה שבו מתו תאומים פגים כתוצאה מהידבקות בווירוס הוא טרגי אך לא שכיח. "לא ניתן היה לאבחן את הווירוס", סיפרה מנהלת מחלקת הפגים בבית החולים. "אין טיפול לעצירת הווירוס, אך אין חשש מהדבקה"

יממה לאחר מותם הטרגי של תאומים פגים בבית החולים שניידר כתוצאה מווירוס "אנטרו", בבית החולים מנסים למנוע בהלה ציבורית ומבהירים כי מדובר במקרה נדיר שאינו עלול לגרום להדבקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הסבירה הפרופ' לאה סירוטה, מנהלת מחלקת פגים בבית החולים שניידר, כי לא ניתן היה למנוע את המקרה. "אין שום אפשרות לאבחן את הווירוס לפני הלידה", אמרה. "הטרגדיה היא שאין שום טיפול לעצור את הווירוס או להתגבר עליו".

התאומים נולדו לפני כשבוע בבית החולים בילינסון, לאחר הלידה התברר כי הם סובלים ממצוקה נשימתית והוחלט להעבירם למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים "שניידר". בדיקות הדם שנערכו להם הראו כי הם נדבקו בנגיף שלבסוף הביא למותם. "לפגים שנולדים אין נוגדנים לווירוס הזה, כך שהוא מתפשט במהירות ברקמות הגוף וגורם לקריסה שלהם", הדגישה פרופ' סירוטה.

אצל בוגרים לא ניתן להבחין כלל במחלה

לדבריה, ברוב המקרים בהם הווירוס מופיע אצל בוגרים לא ניתן להבחין כלל במחלה. "אצל פגים או אצל אנשים שעוברים טיפוליים כימותרפיים, מערכת החיסון אינה מסוגלת להתגבר על הווירוס והוא משתולל וגורם לקריסת המערכת", הוסיפה הרופאה הבכירה.

פרופ' סירוטה שבה והדגישה כי מדובר במקרה נדיר שמתרחש פעם בחמש עד עשר שנים, וכי לא נשקפת כל סכנה לשאר הפגים במחלקה בבית החולים. "העברת הווירוס היא בין אמא לעובר סמוך ללידה, אין מגיפה של וירוס כזה ואין הידבקות של תינוקות אחרים".