לקראת השלג מחר: היערכות לסגירת כבישים כבר בצהריים

במשטרה נערכים לסגור את כביש 1 ו-443 החל ממחר ב-14:00. תושבים בירושלים מתנפלים על הסופרים וקונים מכל הבא ליד. רמי לוי: "יש לחץ חזק מאוד, מדפים פשוט התרוקנו". סדרנית באחד המרכולים: "כמו מלחמה, אנשים פשוט קונים הכל". אם ל-11: "יש לנו טראומה מהשנה שעברה, היינו משותקים"

תורים ארוכים במרכולים, הבוקר (אלון יששכר)

אחרי הטראומה של השנה שעברה, הירושלמים לא לוקחים סיכון: המוני תושבים בבירה פשטו היום (שלישי) על המרכולים והסופרים והחלו לקנות מכל הבא ליד - מחשש ששוב יהיו נצורים בבתיהם בעקבות השלג הצפוי מחר. המשטרה נערכת לסגור כבישים מרכזיים ובהם כביש 1 וכביש 443 החל מהשעה 14:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תורים ארוכים במיוחד נרשמו במרכולים ברחבי העיר ומספר הקונים גדול בהרבה מיום חול ממוצע. רמי לוי, בעלי רשת שיווק השקמה, אמר לחדשות 2 Online כי המדפים בחנויות פשוט התרוקנו.

קונים מכל הבא ליד (אלון יששכר)

"אתמול נגמרו העופות בשעה 18:00 ולא מכרנו יותר", סיפר לוי. "יש לחץ גדול מאוד בסניפים, פי שלושה מביום רגיל. היום אנחנו מתגברים ומביאים יותר סחורה. אני מקווה שנוכל לפתוח את החנויות גם בזמן השלג".

לוי ציין כי הלחץ המורגש בסניפים גדול יותר מאשר בערבי חג. "בוודאי שלחוץ יותר מהימים שלפני הסערה בשנה שעברה", הוא אמר. "הירושלמים קונים הכל - בשר, עופות, דגים, ירקות וחיתולים".

המדפים התרוקנו (אלון יששכר)

"מצבורי האוכל לא מביישים את מלחמת המפרץ"

אלון יששכר, תושב ירושלים שהגיע לקנות באחד ממרכולי העיר, סיפר: "התורים מתארכים והמדפים מתרוקנים מהר מאוד. חלק מהאנשים ממש בהיסטריה, אבל הרוב צוחקים על זה".

זוהרה מצליח, סדרנית מדפים בסופרמרקט בבירה, הסבירה כי הלחץ בקרב תושבי העיר החל כבר אתמול. "הירושלמים בהיסטריה", היא אמרה. "אנחנו לא באירופה, להם זה מתאים ולנו לא. אנשים פשוט קונים הכל - בשר, חלב, לחמים. אנחנו ממלאים את המדפים בין לבין. לא ראינו לחץ כזה הרבה מאוד זמן. גם אתמול הייתה פה מלחמה. אנחנו נישן בסופר אם נצטרך".

יעל מזרחי עם המוני הסירים (מתן קרויזר)

יעל מזרחי, אם ל-11 משכונת הר נוף, סיפרה לחדשות 2 Online כי היא ומשפחתה הכינו מצבורי מזון לקראת השלג. "כמויות האוכל שהכנו לא מביישות את מלחמת המפרץ", אמרה מזרחי. "אנחנו מחדשים את המלאי בכל החזיתות: הרבה אוכל ובגדים חמים לילדים".

לדבריה, היא תארח גם בני משפחה, שרוצים לראות שלג. "יש לנו טראומה מהשלג בפעם הקודמת כי זה שיתק אותנו לגמרי, למרות שבהתחלה זה היה נחמד", סיפרה. "כל חמש דקות אני נזכרת בעוד מוצרים שאני צריכה. זו הוצאה כלכלית מטורפת - זה נקרא הוצאת זמן שלג. אני כבר התחלתי להעמיד סירים על האש".

"נשארנו בטראומה". השלג בבירה בשנה שעברה (רויטרס)

במשטרה, בצה"ל ובעיריית ירושלים נערכים לסופה 

בשעות היום מזג האוויר יהיה קר, אך ברוב חלקי הארץ יבש. הגשם המקומי שיורד בצפון ובמישור החוף יגיע בשעות הערב למרכז הארץ. בשל הרוחות החזקות, קיים חשש לשיטפונות ולהצפות, אך באזור המרכז יירדו מעט גשמים יחסית במהלך היום. ירושלים צפויה להישאר ברובה יבשה לפני השלג.

בצבא נערכים (חדשות 2)

גם במשטרה הגבירו כוננות ונערכים לסגור כבישים מרכזיים כבר בשעות הצהריים. לצד תגבור הכוחות במחוז יהודה ושומרון, נפתח מרכז מידע ארצי למענה לפניות אזרחים בנושא הסערה הצפויה. מספר הטלפון של מרכז המידע, בו ניתן לקבל מידע על חסימות צירים ועדכונים נוספים, הוא 1-700-705-100.

באתר האינטרנט של עיריית ירושלים הפעילו שירות חדש, שבו מרוכז כל המידע הנחוץ לתושבים אודות השלג והסערה. הדף, שכתובתו www.jerusalem.muni.il, יתעדכן 24 שעות ביממה בזמן אמת הן על ידי העירייה והן באופן ישיר על ידי הדוברים של הגופים השונים בעיר.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv