הסערה כאן: מזג אוויר קר וגשום, שלג בחרמון

המערכת החורפית התגברה במהלך הלילה והמשקעים התפשטו גם לאזור המרכז מלווים בסופות רעמים וברקים. במדבר יהודה ובים המלח קיים חשש לשטפונות. מחר יימשך מזג אוויר סוער, שימלא את החרמון בפתיתים לבנים. התחזית לסוף השבוע

היום הראשון של החורף והיום הקצר בשנה מתחיל בסערה: לילה חורפי סוער פתח את סוף השבוע הנוכחי, שבמהלכו צפוי להישבר שיא חדש של משקעים - עם כמויות גשם גדולות במיוחד. במהלך הלילה התפשט הגשם גם לאזור המרכז והוא צפוי להמשיך לרדת גם הבוקר. הגשם ילווה בסופות רעמים ואת החרמון ימשיך לכסות שלג. הרוחות החזקות יימשכו והטמפרטורות יוסיפו לרדת - כך שייעשה קר מהרגיל בעונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חורף בנמל יפו (הגר רפאל)
מערכת הגשם הגיעה לשיאה לפנות בוקר, לצד חשש מהצפות במדבר יהודה ובים המלח. במהלך הלילה קרסו עצים ברמת גן, בני ברק, בת ים וגבעתיים וגרמו לנזקים למכוניות, עמודי חשמל ותאורה. קיבוץ אילון שבגליל המערבי שבר שיא כאשר במהלך יממה אחת ירדו בו כ-138 מילמטרים של גשם - זאת כאשר הכמות החודשית הממוצעת לאזור עומדת על 160 מילימטרים.

היום יוסיף להיות גשום בכל רחבי הארץ עד לשעות הלילה, אז יילכו המשקעים ויתמעטו. השבת הקרובה בהחלט לא תהיה יום לטיולים: גשמים יירדו בעיקר בצפון הארץ ובחוף ובשאר אזורי הארץ יהיה מעונן חלקית עם ממטרים לסירוגין.

שמיים קודרים בגן-יבנה (ניקול ברנע)

במוצאי השבת ייפסקו הגשמים, ושעות אחר כך - ביום ראשון - תורגש התחממות ומזג האוויר יהיה נוח. ההפוגה במזג האוויר החורפי תהיה קצרה למדי: בשעות הלילה של יום ראשון תגיע לאזורנו מערכת חדשה, כך שבבוקר יום שני נתעורר ליום גשום במיוחד ברוב רחבי הארץ.

מקום בארץטמפרטורה
רמת הגולן6-10
הגליל העליון3-6
הכינרת10-16
חיפה10-15
תל אביב12-15
ירושלים 6-9 
באר שבע 11-15 
ים המלח 12-21 
מצפה רמון 5-12 
אילת 14-20 

החרמון נצבע לבן, השלג ימשיך לרדת

משעות הבוקר אתמול הצטברו בחרמון 10 סנטימטרים של שלג. היום צפויה לרדת כמות גדולה מאוד של שלג באתר, שיישאר סגור למבקרים.

גשם בנהריה (מיכה קורנברג)

הנהרות והנחלים בצפון זכו אתמול לכמות נאה של מים, כמו גם נחל הגעתון החוצה את נהריה, שעלה על גדותיו והציף חלקים בעיר. כמות הגשם שירדה עד כה באזור מצוינת ועומדת על על 200-150% מהממוצע העונתי. כך, רק בקיבוץ אילון נרשמו לא פחות מאשר 115 מילימטרים גשם, כשהכמות החודשית הממוצעת נקבעה על 160 מילימטרים.

בירושלים ובתל אביב ירדו אמש רק 2 מילימטרים גשם, אך בבירה כבר נרשמו 100% בממוצע לעונה. לפי ההערכות, תכסה תל אביב את הפער במשקעים כבר בשבוע הבא. במקביל, נרשמה עלייה של סנטימטר אחד במפלס הכינרת - והנחלים הזורמים אליה שצפו.