היום שלפני הסערה: השלג בדרך לישראל

שינויים בסדרי הטיסות בנתב"ג, תגבור משטרתי והיערכות לביטול לימודים - ישראל נכנסת לכוננות שלג. במהלך היום צפויות רוחות עזות וקיים חשש לשטפונות, וכבר בשעות הערב השלג יגיע לצפון הארץ

ישראל בדרך לסופה: היום (שלישי) מהווה מעבר בין ההפוגה שהורגשה בימים האחרונים לבין הסערה הגדולה, שצפויה לכלול שלג גם בהרי המרכז ובירושלים. במהלך היום יירד גשם בעיקר בצפון ובמישור החוף, שיתפשט גם למרכז. בשל הרוחות החזקות, קיים חשש לשטפונות ולהצפות, אך באזור המרכז יירדו מעט גשמים יחסית במהלך היום וירושלים צפויה להישאר ברובה יבשה לפני השלג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום ברובו יהיה מאופיין בפחות גשם, אך הרוחות העזות יובילו לגלים גבוהים במיוחד. הגל המקדים של הגשם יגיע למרכז וצפון הנגב בערב. במהלך כל היום צפוי אובך וסופות חול בדרום.

עץ שקרס הבוקר בת"א בשל הרוחות

השלג יחל לרדת כבר הערב בגולן, ובלילה יגיע גם לגליל. בקצרין צפויות היום 12 מעלות, בנהריה ותל אביב 15, בחיפה 13, בירושלים 19, בבאר שבע 14 ובאילת 20 מעלות בצהריים.

ביום רביעי יהיה סוער בכל רחבי הארץ, ובשעות הצהריים על פי כל ההערכות יגיע השלג להרי המרכז וירושלים וייערם בהרים וביישובים שגבוהים מ-700 מטרים. השלג צפוי להימשך עד חמישי בבוקר ולאחר מכן תגיע הפוגה. קיים סיכוי להתחדשות השלג בהרי המרכז ביום חמישי בלילה.

ארכיון (רשות הטבע והגנים)

בירושלים כבר נערכים לביטול הלימודים ביום רביעי, בהתאם לתחזיות המעודכנות: האוניברסיטה העברית הודיעה כי נכון לשלב זה, ביום רביעי יסתיימו יום הלימודים ויום העבודה בשעה 14:00 וביום חמישי לא יתקיימו לימודים. ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הודיע אתמול כי הלימודים ככל הנראה יבוטלו עם תחילת השלג.

איך הרשויות נערכות לסערה? מתי ייחסמו הכבישים?

שוטרי מחוז ש"י ייפרסו במתכונת מוגברת החל מהבקור בבוקר בכל גזרות המחוז, בשיתוף מתנדבים וכוחות מג"ב. כוחות כוננות יופעלו בעת הצורך ביחידות החילוץ מגילות, שומרון ועציון. גם מוקד 100 של המשטרה יתוגבר על מנת לתת מענה לפונים בכל שעות היממה.

המפלסות נערכות (אלעד זוהר)

במשטרה קוראים לציבור לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים, בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. כמו כן, קוראת המשטרה לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

משטרת התנועה החליטה לסגור את הצירים המרכזיים בירושלים ואת הדרכים המובילות אל העיר - כביש 443 וכביש 1 - ביום רביעי, עוד לפני שהשלג יצטבר, כדי למנוע את המראות של המכוניות התקועות. בירושלים הוסיפו מפלסות ומלח לפיזור, ונערכים גם עם אמצעי חימום ומזון.

מקווים למנוע את מראות הרכבים החסומים. אר (רויטרס)

היום יחולו שינויים גם בטיסות בנמל התעופה בן גוריון. כל הטיסות משדה דב ומטרמינל 1 יעברו לטרמינל 3. גם בתנועת הרכבות יחולו ככל הנראה שיבושים, זאת בשל הצפות מקומיות אפשריות בנתיבי איילון.