שביתת האחיות נמשכת: התפוצץ המו"מ הלילי בין האוצר לאחיות

סבב נוסף של דיונים בניסיון להביא לסיום השביתה הסתיים הלילה בפיצוץ. האוצר טוען כי הסכם עם האחיות היה על סף חתימה וכי האחיות חזרו בהן מן ההסכמות. נציגי האחיות טוענים מנגד כי משרד האוצר יוצר אשליה של התקדמות במגעים בעוד שבנושאים רבים טרם הושגו הבנות

היום ה-17 לשביתת האחיות (חדשות 2)

שביתת האחיות נכנסת ליומה ה-17: לאחר שאתמול נראה היה כי החלו להתגבש הסכמות בין האוצר לנציגי האחיות, הדיונים הליליים שקיימו הצדדים בחסות בית הדין לעבודה התפוצצו לפני שהושגה הכרעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים הציע האוצר מתווה הסכם לפיו יועלה שכר האחיות ב-12% בפריסה של חמש שנים. בנוסף דרש האוצר כי בתמורה לעליית השכר יבצעו האחיות שתי משמרות נוספות בכל חודש. האחיות מצידן מתעקשות על כך שהעלייה בשכר תתפרש על פני לא יותר משלוש שנים.

עם פיצוץ הדיונים הלילה טען האוצר כי "הסתדרות האחיות בחרה לסגת מההסכמות שהושגו עימן", זאת לאחר שהודעה שפרסם המשרד אתמול נאמר כי "אנחנו נמצאים במרחק של פסע מחתימה על הסכם". עוד קרא האוצר לאחיות לחזור לשולחן המשא ומתן כדי למנוע פגיעה מיותרת בחולים.

הדיונים הליליים הסתיימו בפיצוץ (חדשות 2)

אתמול אחר הצהריים, לאחר שסבב נוסף של דיוני משא ומתן הסתיים גם הוא בפיצוץ, קיים הוועד המרכזי של הסתדרות האחיות דיון חירום בבית ההסתדרות בתל אביב בו החליטו ראשי הארגון על המשך המאבק. האחיות טענו כי האוצר משלה את הציבור כאילו הושגו הסכמות כשפועל עניינים רבים נותרו שנויים במחלוקת.

אילנה כהן יושבת ראש הסתדרות האחיות אמרה אתמול כי "האוצר ממשיך להתייחס לאחיות כאל עבדים ולא כעובדים שעליהם מוטלת כל יום האחריות לחיי אדם". כהן הוסיפה כי "האוצר מבקש למרוח את ההסכם לאורך שנים ולכפות על האחיות עבודה נוספת, מעבר לעומס הכבד המוטל עליהן מלכתחילה והוביל אותם לסף קריסה".