חתמו על כרטיס אד"י - ועקפו בתור להשתלה

החוק לפיו בעלי כרטיס אד"י זוכים לקדימות בהשתלות הביא עימו אלפי מצטרפים חדשים. את חייהם של כמה מבעלי הכרטיס – הצילה כבר החתימה. על האנשים שבחרו לתת ולחתום על הכרטיס עוד לפני החוק – וקיבלו בחזרה

49 בני אדם שהזדקקו לאחרונה להשתלת איברים התכנסו היום יחדיו. כולם עברו השתלה של איבר חיוני שהציל את חייהם, ובנוסף -כולם עקפו בתור להשתלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רון בלומנקרץ החזיק בכיס כרטיס אד"י במשך כמה שנים אך לצערו בחודשים האחרונים דווקא הוא זה שהזדקק לתרומת איברים. "הלב שהיו צריכים להשתיל לי קרס", הסביר בלומנקרץ לחדשות 2, "שלחו אותי הביתה ואז אמרתי: גמרנו, זהו זה. שבועיים אחרי זה אמרו לי שבזכות זה שאני מחזיק את כרטיס האד"י - קידמו אותי בתור".

כרטיס תרומת האיברים שרון החזיק הוא שהציל את חייו, והוא לא לבד. מחודש אפריל, אז עבר החוק המקדם בתור להשתלה את אלה המוכנים לתרום בעצמם, 49 איש עקפו בתור אחרים שלא מחזיקים כרטיס דומה.

"נורא ברור שאדם שיש לו כרטיס אדי, יש לו עדיפות", אמרה דבורה שרר, דוברת המרכז להשתלת איברים, "זה מאוד טבעי. אם אתה רוצה לקבל אז גם כן תיתן. לא יכול להיות שאתה רק תקבל ולא תיתן. הרי את המילה "נתן" כותבים מימין לשמאל וקוראים אותה משני הצדדים אותו הדבר".

ניצל - בזכות החתימה על הכרטיס. רון בלומנ (חדשות 2)

"אני חתמתי כי אני מאמין מבחינת דת", הסביר עבדול ראחים קשוע, שקודם גם הוא בתור להשתלת כלייה, "המציל אדם מציל עולם ומלואו. בכל הדתות זה ככה". המטרה העיקרית של החוק הייתה כמובן לעודד אנשים נוספים לחתום על כרטיס תרומת האיברים, ואכן מאז החוק המרכז להשתלות מדווח על עלייה של כמעט 100% במספר החותמים.

לסייע לאחרים זה דבר אחד, אך כשאתה יודע שגם אתה עשוי להרוויח מכך, זאת כבר אופרה אחרת. האנשים האלה בכל אופן חתמו על הכרטיס הרבה לפני שידעו שגם להם תצא מכך תועלת.

המעוניינים לחתום על כרטיס אד"י מוזמנים להתקשר לטלפון שמספרו 6262*