המו"מ עם האחיות התפוצץ: "מתייחסים אלינו כמו לעבדים"

למרות הדיווחים על התקדמות, שוב פוצץ המו"מ על סיום השביתה. האחיות מאשימות: "האוצר ממשיך להתייחס אלינו כעבדים ולא כעובדים שעליהם מוטלת אחריות לחיי אדם". באוצר קוראים להן לשוב לשיחות: "אנו כפסע מחתימה על הסכם"

ביום ה-16 לשביתת האחיות קיוו במשרד האוצר כי ניתן יהיה להגיע להבנות שיאפשרו לחזור לעבודה רגילה, אך בצהריים שוב פוצץ המשא ומתן בין הצדדים. יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן האשימה: "האוצר ממשיך להתייחס לאחיות כאל עבדים ולא כעובדים שעליהם מוטלת כל יום האחריות לחיי אדם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהן הוסיפה כי "האוצר מבקש כעת למרוח את ההסכם לאורך שנים ולכפות על האחיות עבודה נוספת, מעבר לעומס הכבד המוטל עליהן מלכתחילה והוביל אותם לסף קריסה".

יו"ר הסתדרות האחיות דרשה ממשרד האוצר לשנות את גישתו ואמרה: "המחסור החריף באחיות מחייב הסכם שייתן מענה מיידי למשבר ויהפוך את האחיות למקצוע בעדיפות לאומית בטווח הקרוב. כל עוד האוצר לא ישנה את גישתו המאבק יימשך". האחיות הבהירו כי לא יחדשו היום את השיחות עם האוצר ויקיימו אסיפות הסברה.

אחר הצהריים: פגישה מכרעת של האחיות

ממשיכות במאבק (בית החולים ברזילי)

מנגד, קראו נציגי משרד האוצר לאחיות לשוב לשולחן המשא ומתן. "בתחילת המשא ומתן הודיעה יו"ר הסתדרות האחיות כי אין בכוונתה לקיים היום דיונים עם נציגי האוצר. אנחנו קוראים להסתדרות האחיות לחזור לשולחן הדיונים כיוון שאנו נמצאים במרחק של פסע מחתימה על הסכם".

בשעה 17:00 צפויה ישיבה סגורה ומכרעת של הוועד המרכזי של הסתדרות האחיות בבית ההסתדרות בתל אביב, בה הן אמורות להחליט על המשך המאבק.