סערה בפתח: הרשויות משלימות היערכות

אחרי המשבר שחוללה הסערה בחורף שעבר, הישראלים – כך נדמה – מגיעים למערכת החורפית הצפויה כשהם מוכנים הרבה יותר. השלג צפוי להיערם רק ברביעי בצהריים, אך כבר בשלישי ייפרסו השוטרים במתכונת מוגברת. גם מוקד 100 יתוגבר, וכוחות כוננות יופעלו ביחידות החילוץ. שינויים נוספים יחולו כבר מחר בנתב"ג. כל הפרטים

סערת השלג הקרובה מעבר לפינה והכוננות בשיאה: משטרת מחוז יהודה ושומרון קיימה הערב (שני) הערכת מצב לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי בימים הקרובים. נציגי צה"ל, הרשויות המקומיות, מכבי האש, מד"א וחברת החשמל התכנסו במטה בכדי להיערך למערכת החורפית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחר צפויות בעיקר רוחות, גשם ושלג בהרי הצפון, וברביעי בצהריים זה יתחיל: שלג בהרי המרכז ובירושלים, שייערם כנראה ל-20 עד 40 סנטימטרים. המשקע הלבן צפוי להיחלש בבוקר של יום חמישי, אבל כפי הנראה צפוי גל נוסף - בין חמישי לשישי. החלטות על לימודים יתקבלו רק בהמשך.

כך זה נראה בשנה שעברה (אבי עובדיה)

שוטרי מחוז ש"י ייפרסו במתכונת מוגברת החל ממחר בבוקר בכל גזרות המחוז, בשיתוף מתנדבים וכוחות מג"ב. כוחות כוננות יופעלו בעת הצורך ביחידות החילוץ מגילות, שומרון ועציון. גם מוקד 100 של המשטרה יתוגבר על מנת לתת מענה לפונים בכל שעות היממה.

כביש 1 וכביש 443 ייחסמו עוד לפני השלג

במשטרה קוראים לציבור לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים, בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. כמו כן, קוראת המשטרה לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

המפלסות מוכנות (חדשות 2)

משטרת התנועה החליטה לסגור את הצירים המרכזיים בירושלים ואת הדרכים המובילות אל העיר - כביש 443 וכביש 1 - ביום רביעי, עוד לפני שהשלג יצטבר, כדי למנוע את המראות של המכוניות התקועות. בירושלים הוסיפו מפלסות ומלח לפיזור, ונערכים גם עם אמצעי חימום ומזון.

מחר יחולו שינויים גם בטיסות בנמל התעופה בן גוריון. כל הטיסות משדה דב ומטרמינל 1 יעברו לטרמינל 3. גם בתנועת הרכבות יחולו ככל הנראה שיבושים, זאת בשל הצפות מקומיות אפשריות בנתיבי איילון.

השקט שלפני הסערה, הבוקר (אורי לביא)

בהכנת הידיעה השתתפו: אילנית אדלר, אלעד זוהר, גיא ורון ועמליה דואק.