התקדמות במגעים בין האחיות לאוצר; השביתה נמשכת

המו"מ בין הסתדרות האחיות לנציגי האוצר מתקדם: הושגה הסכמה על גובה העלאת השכר, אולם לא על הימשכותו של ההסכם. האוצר דורש לפרוש את ההעלאה בשכר ל-5 שנים, והאחיות מבקשות 4 שנים

שביתת האחיות לקראת סיום? הלילה נרשמה התקדמות משמעותית במגעים בין הסתדרות האחיות למשרד האוצר, במסגרתה הוסכם על העלאה של 12% בשכרן של האחיות. המחלוקת העיקרית סובבת סביב חלון הזמן שבו תבוצע ההעלאה: 4 או 5 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 
למרות ההתקדמות במגעים בין הצדדים, שביתת האחיות תימשך ותיכנס היום ליומה ה-16. נציגי הסתדרות האחיות והאוצר הביעו אופטימיות שהמשבר עשוי להיפתר במהרה, אולם יו"ר הסתדרות האחיות הביעה ספק והצהירה כי עד שלא יהיה הסכם כתוב, השביתה תימשך.

בתי החולים פועלים במתכונת שבת במשך כל ימי השביתה, ואתמול חידשו את העיצומים גם האחיות של קופת החולים הכללית לאחר שלא שבתו במשך השבוע שעבר. במשרד הבריאות מעריכים כי 6,000 ניתוחים לא דחופים כבר נדחו בשל השביתה, וקראו לחולים לא דחופים לא להגיע לחדרי המיון.

היום בשעה 12:00 תתקיים ישיבה נוספת בין נציגי האוצר והאחיות, והצדדים מעריכים כי הסיכויים להגיע לסיומה של השביתה במהלך היום טובים. בתוך כך, ובניגוד למשא ומתן המתנהל מול הסתדרות האחיות, מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות" על כך שהוסכם במהרה להעניק תוספות שכר משמעותיות של אלפי שקלים בחודש לעובדי נמל אשדוד.