האוצר לאחיות ולאחים: תוספת של 2.4% בתמורה לתוספת שתי משמרות

האם העיצומים במערכת הבריאות מתקרבים לסופם? הצעה חדשה הונחה על שולחן המשא-ומתן בין הצדדים, אך בינתיים מתנגדים האחיות והאחים בבתי החולים למהלך. "אנו לא עבדים", אמר יושבת-ראש הוועד

משרד האוצר הציע לאחיות והאחים בבתי החולים תוספת שכר בגובה 12% בפריסה לחמש שנים, ובתמורה הן יידרשו לעבוד עוד שתי משמרות בחודש. כך פורסם אחר הצהריים ב"גלובס". לפי ההצעה האחרונה, תחולק 3% מעלות התוספת באופן דיפרנציאלי שייטיב עם אחיות שמבצעות יותר משמרות ערב ולילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד האוצר סבורים כי מדובר בהצעה משופרת שעשויה להביא את הצדדים להסכמות בקרוב, אולם בהסתדרות האחיות הציגו עמדה שונה: משמעות ההצעה היא תוספת שכר של 2.4% בשנה, שייתווספו למחצית התוספת שיקבלו יתר עובדי המגזר הציבורי (עד 0.9% בשנה), כפי שצפויים לקבל בעתיד כלל עובדי המגזר הציבורי.

לפי גישה זו, מדובר תוספת שאינה מבשרת על שינוי דרמטי בתנאי העסקתן של האחיות. בנוסף, הן דורשות שהתוספת כולה תינתן לשכר הבסיס, שקובע גם את ההפרשות לפנסיה וגם את התוספות המיוחדות בגין משמרות וכוננויות.

יושבת-ראש הסתדרות האחיות, אילנה כהן, השיבה בשלילה על מתווה התכנית ואמרה: "אני לא מוכנה שהאחיות תידרשנה לשתי משמרות נוספות. אנחנו לא עבדים. יש מחלקה חדשה שפתחו בה עכשיו 15 מיטות אשפוז ואין אחות אחת שמוכנה לעבוד".