אין הסכמה: שביתת האחיות נמשכת גם היום

השביתה נכנסה הבוקר ליומה ה-15, לאחר שהמו"מ עם האוצר שוב הסתיים ללא תוצאות. באוצר שוקלים אם לערער על ההחלטה שלא להוציא לאחיות צווי מניעה. יו"ר הסתדרות האחיות: "בתפיסתו האוצר רואה עבדים ולא עובדים במערכת הבריאות"

שביתת האחיות נמשכת גם הבוקר-זה היום ה-15, לאחר שאמש הסתיים עוד יום של משא ומתן עם האוצר ללא תוצאות. במהלך היום צפויים הצדדים לשוב ולהיוועד בלשכתה של נשיאת בית הדין הארצי לעבודה השופטת נילי ארד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא רק שאין התקדמות במגעים, מבחינת האחיות יש נסיגה", אמרה אמש יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן. "במקום לפתור את המחסור הקשה באחיות ואת העומס הכבד שמוטל על כתפיהן, מבקש האוצר להעמיס עוד שעות נוספות ומשמרות. אין פלא שהוא פונה פעם אחר פעם לצווי מניעה כי בתפיסתו הוא רואה עבדים ולא עובדים במערכת הבריאות".

במשרד האוצר צפויים להחליט בשעות הבוקר האם להמשיך במשא ומתן או שהמדינה תבקש מבית הדין לעבודה לדון בערעור שהגישה על ההחלטה שלא להוציא צווי מניעה לאחיות. ביומה ה-15 של השביתה ימשיכו בתי החולים לפעול במתכונת שבת. ניתוחים וטיפולים שאינם דחופים יידחו. כמו כן ישבתו האחיות בשירותי בריאות כללית.

"האוצר לא רוצה פתרון אמיתי"

"הצעתנו כוללת העלאת שכר משמעותית לכלל האחיות", הבהיר אמש הממונה על השכר באוצר, "אך גם תוספת ייחודיות לעידוד אחיות להיכנס למקצוע ולמניעת נטישה". גם היום התקיימו ברחבי הארץ הפגנות של אחיות נגד תנאי ההעסקה שלהם. סטודנטים בבתי הספר לסיעוד הצטרפו אתמול למחאה והשביתו את הלימודים למשך שעתיים.

"יצא המרצע מן השק", אמרה הלילה יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן. "כל רצונו של האוצר היה ונותר לכפות בכוח על האחיות לעבוד תחת צווי מניעה מבלי לתת פתרון אמיתי למשבר. נענינו ברצון לבקשת נשיאת בית הדין הארצי לעבודה להמשיך במשא ומתן עד שייצא עשן לבן, בעוד האוצר סירב להמשיך ולהידבר ודרש להוציא לאחיות צווי מניעה. מי שחושב שניתן לכפות על האחיות לבצע את עבודתן המסורה עם החולים רק יוביל לקריסת מערכות".