מנכ"ל שיבא: "האחיות שובתות - והאזרח משלם"

10 ימים לשביתת האחיות, ובמערכת הבריאות גוברת הביקורת על התנהלות הממשלה. "לא מציבים את הנושא בסדר היום הציבורי", אמר מנכ"ל בית החולים שיבא בראיון מיוחד ל"שש עם". הערב הסתיימה עוד פגישה בין נציגי האחיות והאוצר ללא כל התקדמות

10 ימים לשביתת האחיות, והסוף לא נראה באופק. אחרי כשש שעות של דיונים, הסתיימה הערב עוד פגישה בין נציגי האחיות ומשרד האוצר ללא תוצאות. מנכ"ל בית החולים שיבא פרופסור זאב רוטשטיין קורא לאוצר לפעול באופן מיידי ולהביא לסיום המשבר במערכת הבריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר הפגישה עם האחיות פרסם משרד האוצר הודעה בה נכתב: "לצערנו, אין כל התקדמות. הפער בין הצדדים עדיין מאוד גדול וכל יום שעובר מחריף את המצב ואת הנזק במערכת הבריאות. משרד האוצר עושה כל מאמץ לסיים את הסכסוך בהקדם האפשרי, במסגרת המגבלות והמצב הכלכלי בו נתונה המדינה בהיעדר תקציב מאושר".

בראיון לתכנית "שש עם ערד ניר" התייחס הערב פרופסור רוטשטיין למשבר המחריף. "האחיות שובתות, הרופאים שבתו, אך מי שמשלם על כך הוא האזרח", אמר. "אני מסתכל בעיניים כלות על אלו שאנחנו לא יכולים לעזור להם. סתם שורפים זמן ובריאות. המערכת הציבורית הולכת ומאבדת את יכולת הקיום שלה. אפשר להתפשר ולהקטין את הנזק".

"הגיוני שאחות צעירה תרוויח פחות מהממוצע במשק?"

"אני נלחם בציפורניים שהמערכת הזאת תתפתח", הוסיף רוטשטיין. "ממשלת ישראל, לדאבוני הרב, לא שמה את נושא הבריאות על סדר יומה הציבורי בכלל. האם הגיוני שאחות צעירה תרוויח פחות מהממוצע במשק? המשמעות היא שהמקצוע הזה לא נתפס בעיני הקברניטים כמקצוע חשוב".

מנכ"ל שיבא פנה למפלגות המתמודדות בבחירות וקרא להן לעסוק בנושא הבריאות בקמפיינים שלהן. "אני רוצה לראות מי לוקח את הבריאות בתור דגל, שיהיה מנהיג רפורמטור שיציל את המערכת הזאת", הוא אומר. "יש להקים ועדת רפורמה שתבדוק מה קורה לנו ולמערכת הבריאות הציבורית. אם לא נעשה הצעדים היום - נסתכל בגעגועים למה שהיה לנו. צריך לתת לאחיות איכות חיים גבוהה יותר".