12.12.12: עלייה במספר הלידות

בשל התאריך המיוחד החל היום, ניסו הורים רבים ברחבי הארץ לתכנן את הלידה מבעוד מועד כך שתיפול בדיוק ביום החגיגי הזה. בבית החולים קפלן שברחובות נולדו עד שעות הצהריים 22 תינוקות, כשני-שלישים יותר מכל יום אחר. "אנחנו זכינו", סיפרה אחת האמהות המאושרות

בין אם אתם מוזמנים לאירוע הערב או לא, ודאי שמתם לב לתאריך המיוחד של היום: 12 בדצמבר 2012. הפעם זה הרבה יותר מתאריך שחוזר על עצמו פעם בשנה, כיוון שזו הפעם האחרונה שבה ייתכן מקרה שבו גם היום, גם החודש וגם השנה מראים את אותו המספר - לפחות עד שנת 2101.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמהות רבות הכורעות ללדת ניסו לעשות הכל כדי להביא לעולם את ילדיהן דווקא בתאריך החגיגי, וכמוהן גם זוגות שמתחתנים שנאבקו לשריין את אולמות האירועים למועד המיוחד. עד שעות הצהריים נרשמו בבית החולים קפלן שברחובות 22 לידות, מספר גבוה מהרגיל, זאת בשל הניתוחים הקיסריים שבוקשו על ידי מספר רב של נשים.

22 לידות עד שעות הצהריים. קפלן (חדשות 2)

"במקרה שלי לא הייתה שום כוונה ללדת", סיפרה האם הטרייה, אוריאן ביטון, שילדה הלילה בן. "אמש החלו הצירים, אך הצוות הרפואי שלח אותנו הבייתה. בלילה הם התגברו ונאלצנו לשוב לבית החולים", הוסיפה, ואילו בעלה ציין, כי "אמש היא החליטה שהיא רוצה אתמול לעשות זירוז לידה, ולכן הצירים גברו ובסופו של דבר זה קרה".

"אני בטוחה שיהיה לו שם מיוחד", סיפרה האם, ואמרה כי לדעתה, לכל היולדות האחרות במחלקה היה חשוב שילדן ייוולד בתאריך מיוחד. "אנחנו זכינו", אמרה בהתרגשות, וציינה כי שביתת האחיות המתקיימת זה היום העשירי לא השפיעה כהוא זה על הליך הלידה. "הצוות הרפואי היה מקסים", הוסיפה.

"זכינו". אוריאן וסער ביטון (חדשות 2)

ואילו בחדר הסמוך לחדרה של אוריאן, סיפר זוג הורים אחר כי ילדו אמנם נולד יום אחד לפני התאריך המיוחד, אך התנחם בכך ש"לפחות בשנה הבאה הוא יחגוג יום הולדת בתאריך 11.12.13".