בית הדין יתערב? האוצר יבקש צווי מניעה לאחיות

לאחר שהמשא ומתן בין הצדדים שוב פוצץ והאחיות הכריזו כי יחריפו את העיצומים, מתכוונים במשרד האוצר לפנות לבית הדין לעבודה ולבקש צווי מניעה, שיביאו לסיום השביתה. האוצר טוען: "בלתי אפשרי להענות לדרישות שכר מפליגות בתקופת בחירות"

המשא ומתן בין האחיות למשרד האוצר שוב נקלע היום למבוי סתום ואחרי שמונה ימי שביתה, במשרד האוצר מתכוונים לעבור לשלב הבא: גורמים באוצר אומרים כי יפנו לבית הדין לעבודה בדרישה להוציא לאחים ולאחיות השובתים צווי מניעה, כדי להכריח אותם לחזור לעבודה במקביל למשא ומתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום דיונים שהתקיימו במשרד האוצר הוחלט לפנות עוד הלילה או מחר בבוקר לבית הדין לעבודה כדי לבקש להוציא צווי מניעה לאחיות השובתות על מנת שיחזרו לעבודה סדירה ומלאה. "ההחלטה התקבלה נוכח סירובן של הסתדרות האחיות לנהל משא ומתן אמיתי, ולדון ברצינות בהצעות שהעלה משרד האוצר ולאור הנזק לציבור ההולך ומתעצם", נמסר ממשרד האוצר.  

"הסתדרות האחיות מחויבת במסגרת הסכם שכר קיבוצי לשקט תעשייתי ומיצוי תביעות עד לתאריך 31.12.2012. למרות הפרה חמורה של הסכם זה, בחר משרד האוצר בדרך ההידברות עם הסתדרות האחיות בכדי למצות את כל האפשרויות".

הממשלה הבאה צריכה להגיע להחלטה 

"מדינת ישראל מצויה בתקופת בחירות, בה מכהנת ממשלה יוצאת, ללא תקציב מדינה מאושר. בתקופה זו יש קושי רב עד כדי בלתי ניתן להיענות לדרישות שכר מופלגות, להן השלכות כלכליות משמעותיות על תקציב המדינה. הממשלה הבאה היא זו שתקבע את סדרי העדיפויות ואת המדיניות הכלכלית של מדינת ישראל", אמרו באוצר, ורמזו בכך שהסתדרות האחיות לא בחרו את תזמון במקרה.

002@

ובכל זאת: המשא ומתן יתחדש מחר

מוקדם יותר היום איימו בהסתדרות האחים והאחיות להחריף את העיצומים בעקבות אי ההתקדמות במשא ומתן מול האוצר - ששוב התפוצץ. נציגי הסתדרות האחים והאחיות עזבו בזעם את הדיונים מול משרד האוצר, בטענה כי האחרון לא מתייחס ברצינות לדרישותיהם.

במקביל, מחר צפוי המשא ומתן בין הצדדים להתחדש. בינתיים, גם היום, יומה השמיני של השביתה, עובדות האחיות במתכונת שבת בבתי החולים ובמרפאות של שירותי בריאות כללית.

קודם לכן פרסם משרד האוצר תלוש משכורת של אחות בעלת 28 שנות ותק. על פי התלוש שמציג האוצר, הרוויחה האחות, שעבדה 171 שעות בחודש אוקטובר, 22,854 שקלים. הממוצע החודשי לשנה על פי האוצר: 28,195 שקלים.

"הצעת האוצר מעליבה"

בהסתדרות האחיות האשימו אתמול כי הצעת האוצר הייתה "מעליבה". לדבריהן הובטח להעניק להם תוספת שכר בסך 50 שקלים בחודש בלבד. מתווה אחר כלל את העלאת שכרן ב-4% במשך ארבע שנים - בקצב של אחוז אחד לכל שנה.

במשרד האוצר המשיכו לטעון אתמול כי הדרישות שהציבו האחיות "מופרזות" ואינן תואמות את המצב הכלכלי וכי השכר המשולם להן אינו נמוך כפי שהם מנסות להציגו.