המו"מ מול האוצר התפוצץ: האחיות מאיימות בהחרפה

לאחר שהשיחות מול משרד האוצר הסתיימו ללא תוצאות, מתכוונת הסתדרות האחים והאחיות לקיים כינוס חירום ולדון בין היתר בצעדים להחרפת העיצומים. באוצר משיבים מלחמה ומציגים תלוש של אחות שמשתכרת 22,854 שקלים בחודש

האחיות להחריף את צעדיהן (חדשות 2)

הסתדרות האחים והאחיות מאיימת להחריף את העיצומים בעקבות אי ההתקדמות במשא ומתן מול האוצר - שחודש היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב צפוי להתקיים כינוס חירום, בו ידונו נציגי האחים והאחיות על המשך הצעדים בהם ינקטו. עם זאת, מחר צפוי המשא ומתן בין הצדדים להתחדש. בינתיים, גם היום, יומה השמיני של השביתה, עובדות האחיות במתכונת שבת בבתי החולים ובמרפאות של שירותי בריאות כללית.

מוקדם יותר היום עזבו נציגי הסתדרות האחים והאחיות בזעם את הדיונים מול משרד האוצר, בטענה כי האחרון לא מתייחס ברצינות לדרישותיהם. במקביל מפרסם משרד האוצר תלוש משכורת של אחות בעלת 28 שנות ותק. על פי התלוש שמציג האוצר, הרוויחה האחות, שעבדה 171 שעות בחודש אוקטובר, 22,854 שקלים. הממוצע החודשי לשנה על פי האוצר: 28,195 שקלים.

האוצר מציג: משכורת של אחות (משרד האוצר)
בהסתדרות האחיות האשימו אתמול כי הצעת האוצר הייתה "מעליבה". לדבריהן הובטח להעניק להם תוספת שכר בסך 50 שקלים בחודש בלבד. מתווה אחר כלל את העלאת שכרן ב-4% במשך ארבע שנים - בקצב של אחוז אחד לכל שנה.

במשרד האוצר המשיכו לטעון אתמול כי הדרישות שהציבו האחיות "מופרזות" ואינן תואמות את המצב הכלכלי וכי השכר המשולם להן אינו נמוך כפי שהם מנסות להציגו.