שביתת האחיות נכנסת ליומה השמיני

האם שביתת האחיות עומדת בפני עליית מדרגה? הבוקר תיכנס השביתה בבתי החולים ליומה השמיני, לאחר שלא הושגה כל התקדמות בין הצדדים. כמה מראשי וועד האחיות תובעות להחריף את צעדיהן ולהתחיל בנטישה המונית של המחלקות באופן הדרגתי. היום ישובו הצדדים לשולחן המו"מ

האחיות להחריף את צעדיהן (חדשות 2)

הבוקר תיכנס שביתת האחיות ליומה השמיני לאחר שגם בתום שבוע של משא ומתן בין הצדדים לא הושגה כל התקדמות בנושאים שעל הפרק. ראשי ועד העובדים של האחיות והאחים מאיימים להחריף את המאבק עד לכדי נטישת המחלקות באופן מדורג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נציגי האחיות והאוצר צפויים לשוב היום לשולחן המו"מ לראשונה מאז יום חמישי בשבוע שעבר. גם היום יעבדו האחיות במתכונת שבת בבתי החולים ובמרפאות של שירותי בריאות כללית.

בהסתדרות האחיות האשימו אתמול כי הצעת האוצר הייתה "מעליבה". לדבריהן הובטח להעניק להם תוספת שכר בסך 50 שקלים בחודש בלבד. מתווה אחר כלל את העלאת שכרן ב-4% במשך ארבע שנים - בקצב של אחוז אחד לכל שנה.

מאיימות להחריף את המאבק

במשרד האוצר המשיכו לטעון אתמול כי הדרישות שהציבו האחיות "מופרזות" ואינן תואמות את המצב הכלכלי וכי השכר המשולם להן אינו נמוך כפי שהם מנסות להציגו.

בתחילת המאבק הבטיחו האחיות להמשיך ולהעניק בבתי החולים טיפולים שהוגדרו דחופים בלבד. עם זאת, בשטח נראה כי חרף ההצהרות - המשיכו לספק שירותים גם לחולים שלא נזקקו לשירותיהן באופן חריג.

בשל כך, הגיעו ראשי הוועד להבנה כי הצעדים שננקטו עד כה לא היו אפקטיביים למדי, וחלקם תובעים כבר כעת להחל בנטישה המונית של המחלקות: בשלב הראשון, למשך שעות ספורות, ואחר כך - גם לימים שלמים.