האחיות מאיימות: ננטוש את המחלקות

לאחר שבוע של שביתה ומשא ומתן מתיש עם משרד האוצר שלא נשא פרי, מאיימות האחיות להחריף את המאבק. ראשי הוועדים תובעים לנטוש את מחלקות בתי החולים, תחילה לשעות ולאחר מכן לימים שלמים. האוצר: "דרישותיהן מופרזות"

כמעט שבוע חלף מאז החלו האחים והאחיות בעיצומים, ולאחר שלטענתם לא חלה כל התקדמות במשא-ומתן שמתנהל בעניינם בין ההסתדרות לבין משרד האוצר, מאיימים ראשי ועד העובדים שלהם להחריף את המאבק עד לכדי נטישת המחלקות באופן מדורג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהסתדרות האחיות האשימו כי הצעת נציגי האוצר להם הייתה "מעליבה" - זאת, בשל ההבטחה להעניק להם תוספת שכר בגובה 50 שקלים בחודש בלבד. מתווה אחר כלל את העלאת שכרם בכ-4% במשך ארבע שנים - בקצב של אחוז אחד לכל שנה.

בתחילת המאבק הבטיחו האחיות להמשיך ולהעניק בבתי החולים טיפולים שהוגדרו "דחופים" בלבד. עם זאת, בשטח נראה כי חרף ההצהרות - המשיכו לספק שירותים גם לחולים שלא נזקקו לשירותיהן באופן חריג.

בשל כך, הגיעו ראשי הוועד להבנה כי הצעדים שננקטו עד כה לא היו אפקטיביים למדי, וחלקם תובעים כבר כעת להחל בנטישה המונית של המחלקות: בשלב הראשון, למשך שעות ספורות, ואחר כך - גם לימים שלמים.

באוצר, מנגד, המשיכו לטעון הערב כי הדרישות שהציבו האחיות "מופרזות" - וכן כי השכר המשולם להן אינו נמוך כפי שהן מנסות להציגו.