הכירו: הסטודנט מתל אביב שהפך לצלם חרקים

לנדב, בן 31 מתל אביב, יש תחביב מוזר: כמה פעמים בשבוע הוא מושך חרקים טורפים באמצעות מי סוכר אל אדן החלון שלו, שולף את המצלמה - ומתעד. "מגיל קטן הבנתי שהחרקים נמצאים בכל מקום", הסביר. "הייתי מבלה את מרב זמני במעקב אחר פעולותיהם. הם הפכו למין עוגן עבורי", ציין

רוב האנשים ימצאו את היצורים הקטנים הללו די דוחים, אך יש כאלו שהמקקים הם כל עולמם. לאחד מהם קוראים נדב בגים, סטודנט לחקר המוח בן 31 מתל אביב, שמצלם בזמנו הפנוי חרקים ומביא את הפן האחר והיפה של בעלי החיים הכי מושמצים שקיימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2

"הרבה פעמים קורה שאחד מהם לא כל כך מתאים לקטע של הצילומים", תיאר בגים את מושאי צילומיו. על שולחן המטבח בביתו הוא הוא בונה עולמות פנטזיה צבעוניים עם ה"דוגמנים" הזעירים, ולמרות שלא למד צילום מעולם - הוא מסוגל ליצור תמונות מדהימות, שכבר יצרו סביבן עניין במגזינים נחשבים מסביב לעולם.

"מגיל קטן מאוד התחברתי לחרקים והייתי מבלה את מרב זמני על הברכיים, במטרה לחקור אותם", הסביר, והוסיף: "הייתי מקרב את פניי סמוך מאוד לרצפה - ועוקב אחרי פעולותיהם. במשך חיי עברתי קרוב ל-30 דירות, ובשלב מסוים שמתי לב שבכל מקום יש חרקים. הם הפכו להיות למין עוגן".

"הטבע מוכיח שהוא עדיין לא אמר את המילה האחרונה"

"יצורים רומנטיים". קטע מתוך סרטון החלזונ (חדשות 2)

סדר תצלומי החרקים של בגים נפוצה במהירות ברחבי הרשת. מגזין צילום גרמני הקדיש לו 10 עמודים, ומראיינים מכל העולם שואלים איך ביים את הסרטון שבו נראים שני חלזונות כשהם מתקרבים אחד לשני, על רקע מוזיקה רומנטית צרפתית. ""מה שעשיתי היה פשוט לנצל את זה שחלזונות הם יצורים רומנטיים", גילה בגים את הסוד. "היצורים הללו מתקשרים לי עם העם הצרפתי, שמתחברים לרומנטיקה. כדי לגרום להם ללכת אחד לכיוון השני, ציירתי עם מכחול ומים פס רטוב - והצבתי אותם", אמר.

"הטבע מוכיח שעדיין לא נאמרה המילה האחרונ (חדשות 2)
על פיסת החולות בגוש דן, מוצא גם ד"ר בועז שחרב כל יום את אושרו - בדמותן של נמלים ופרוקי רגליים אחרים. "מה שמדהים אותי כל פעם מחדש זה שהטבע מראה לנו בכל פעם מחדש שהוא עדיין לא אמר את המילה האחרונה", סיפר.